Mulla on 98 Sdi Polo. Noissa taitaa vakiona olla aika lullat alustat. Mulla ainakin maantienopeuksissa auto tuntuu loikkivan kuopissa. Iskarit tuntuu kohtalaisilta, mutta tuo alustan löysyys on ruvennut jurppimaan 50 tkm jälkeen.
Onko tuossa Polossa normaalia, että keula näyttää olevan korkeammalla kuin perä pyöränkaaria verrattaessa? Mitä madallusjousia ja iskareita suosittelette kohtuullisessa hintaluokassa? Edessä voisi olla madallusta perää enemmän, madallusta ei kuitenkaan liikaa, ehkä 40mm.
Luin Tuulilasista Fabian Elegance- ja Greenline-versioiden vertailun. Siinä oli Greenlineen haettu kulutuksen lasku mm. matalammalla alustalla
ja onnistuneesti. Mitä luulette esim. tuossa Polossa 40mm madalluksen vaikuttavan kulutukseen? Ihan vain mielenkiinnosta.
Polo Sdi alusta
napakkuutta
1
393
Vastaukset 1
- Poloineni
Saattaa kulutus laskea, jos runkoa laskee. Otsapinta pienenee.
Mutta ei sitä rahaa koskaan takaisin saa.
Talvella ja huonommalla tiellä rikkoutuu etupuskuri muutenkin, kun on niin matalalla. Miten lie, jos madaltaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1763006
- 601254
- 41059
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r160967Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....57947- 84840
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.173830Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e199810Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.216773- 7736
- 62679
- 59676
- 53667
- 67656
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?21608Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?131581Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran66569Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32558- 34537
- 55518