Meillä alkaa kitukuuri miehen työttömyyden takia. Onko kenelläkään näppituntumaa mistä Turussa kannattaisi hakea wc- ja talouspaperit sekä pesuaineet, että saisi mahdollisimman halvalla? Tulee lähinnä mieleen joku HongKong, mutta en tiedä onko oikeasti halpa. Meillä kuluu keskimääräistä enemmän papereita ja pesuaineita (esim. suihkusaippuaa kuluu aivan valtavasti, mies on tuhlaavainen siinä suhteessa eikä pysty tai halua muuttaa tapojaan) ja tulisi varmaan edulliseksi ostaa mahdollisimman isoja pakkauksia papereita ja pesuaineita kerralla -mieluusti vaikka tukkupakkauksina, mutta mihinkään tukkuun ei tavallinen kuluttaja varmaankaan pääse?
Halpoja kauppoja Turussa?
8
1039
Vastaukset
- ovat ainakin
yllättäen pesuaineostoksissa Biltema ja Motonet. Itse ostan tiskikoneaineet ja muut sieltä. lisäksi hyödynnän Vapaa Valintaa, Tarjoustaloa ja aina niitä kauppoja, joilla on paras tarjous (esim. nyt Cittari Mammuttimarkkinat).
toisaalta muut tuotteet ostan joko K-kaupoista tai S-kaupoista, saat osan hinnasta takaisin plussina tai bonuksina. - Kauppoja
1) Lidl
Kenties edullisimmat hinnat, mutta laatu on hieman kyseenalainen. Lähinnä teollisia massatuotteita.
2) Prisma
Normaalituotteita jopa lähes tukkupakkauksissa ja edulliset hinnat. Mikäli sattuu olemaan kanta-asiakas, tulee ostokset vielä huokeammiksi, ellei Lidliä halvemmaksi. Laadultaan keskitasoa, paljon teollisia tuotteita mutta jonkin verran tuoretuotteita.
3) Stockmann
Lähinnä kalliita laatutuotteita, mutta välillä saa varsin edullisia alennuksia. Sai hieman pahaa mainetta, mutta verrattuna hypermarkettien päivittäisiin löytöihin on pari ongelmaa vuodessa lähes yli-inhimillistä (en ihmettele, jos olisi kilpailijan sabotointiakin).- areghrtshstr
no jos mietitään stockmannin kohdal ni en ikinä ostais sielt mitään ku yks vispiläkin maksaa 15€ ! xD
- vaan laatu
areghrtshstr kirjoitti:
no jos mietitään stockmannin kohdal ni en ikinä ostais sielt mitään ku yks vispiläkin maksaa 15€ ! xD
Itse erhedyin ostamaan halvan ja hyvännäköisen siivilän, ihmeellinen hinta : 2 euroa ja menin retkuun.
Ei ollut ruostumaton ja toinen puoli alkoi ryttyilemään melkein heti kun kotio pääsin. - efrhsrthrt
vaan laatu kirjoitti:
Itse erhedyin ostamaan halvan ja hyvännäköisen siivilän, ihmeellinen hinta : 2 euroa ja menin retkuun.
Ei ollut ruostumaton ja toinen puoli alkoi ryttyilemään melkein heti kun kotio pääsin.jos hiukanki osaa käyttää järkee ja sitku omistaa viel silmät ni kyl niit hyviä juttui löytyy halval! =) ja ne on kestävii yhtä paljon kuin kalliitki tuotteen joten "se nyt on vaan TYHMÄÄ maksaa liikaa"
- juippie
Tampereella oli sellainen kauppa jossa kaikki tavarat oli vain yksi tai kaksi Euroa. Jotain kymmenen kertaa halvempia kuin muualla. Nyt se on kai lopettanut. Sitten on vielä Nekalan löytöliiteri joka myy joka kesä kaikki tavaransa puoleen hintaan.
- juippie
Vikkulan veljeksillä oli myös monta sellaista halparuokakauppaa. Käytävät oli niin ahtaat että liikkuminen oli todella vaikeaa. Kerran näin siellä jopa rotan juoksevan pitkin lattiaa.
- oli turun halpis liikkeitä
Rannikon siivoustukku myy siivousaineita ja muuta. Väisälän tie 1. (puhelinluettelosta) Muuten ykköstilaa vetää tietty lead.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082824Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061172Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831015Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1241002- 671000
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait269948Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka320921Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768