Kuka huolehtii Aluesanomien ja mainosten jaosta nykyään?
Hakametsässä osassa talouksista saadaan mainokset vanhaan tapaan keskiviikoisin, mutta tuolla perukalla ne jaetaan vasta torstai-iltana. Lidl yms. varmaan toivoisi tarjouslehtisensä jakoa ennen tarjousten voimaan tuloa, eikä vasta sen jälkeen!
Hakametsässä osassa talouksista saadaan mainokset vanhaan tapaan keskiviikoisin, mutta tuolla perukalla ne jaetaan vasta torstai-iltana. Lidl yms. varmaan toivoisi tarjouslehtisensä jakoa ennen tarjousten voimaan tuloa, eikä vasta sen jälkeen!
Vastaukset 13
Vanhimmat
...lehden ainakin tänne. Iltayhdeksän jälkeen keskiviikkoisin.
nykyään mainokset ja aluesanomat torstaisin kello 16 - 18. Tammitien alkupäähän ne tulee keskiviikkona ihan niin kuin ennenkin. Mitähän mainosten maksajat tästä tykkää?
Onko se joku urheiluseura tms., joka on näistä jakeluista ottanut huolehtiakseen?
pitkällä eikä mainoksia näy eikä kuulu! Pitää paikkaansa, jossain mättää!
ei tullut tännekään (ketunkallio), nyt taas keskiviikkoisin välillä postin joukkooon on tiputettu välillä yö myöhään...mitään virallista jako aikaa eivät tunnu noudattavan, no pääasia että ees tulee, onhan toi kuiteski köyhän miehen ukinsanoma ja iha ilmane !
Juu, ja Aluesanomista näkee, kuka tuttu on kuollut. Se riittää mulle, mitä turhia maksamaan Ugin Sanomien mitäänsanomattomista " uutisista".
Mikäli Aluesanomat jää tulematta, niin milloin tahansa saat sitä tulla tänne lukemaan. Tarjoan vielä kahvitkin, ja pakkahuoneelta hyvät munkit hakisin. Sellaista palvelua ei kirjastossa ole.
siitä kirjastosta mulle aina höliset, ei vois vähempää kiinnostaa...
No voi lehden lukea muuallakin kuin kirjastossa, mutta siellähän sitä yleisimmin käydään niitä lukemassa.
Pakkis on ihana paikka :).
Ja Rideri, kannattais tavotella jotain lempeäluonteisempaa naista. Lempeä on pidemmän päälle mukavampi kuin äkäinen. Ehkä nähdään joskus pakkiksella tai kirjastossa ;).
Toinen tarjois munkit ja kahvit... ja vastaus on tollanen. Mikä näit nuoria naisia vaivaa? Ja sit etitään seuraa kuitenki jostain nettitreffeilt, muttei kukaan kelpaa. Onneks on vielä fiksujaki naisia.
Kiva tyttö se Ischi on, ja pientä huumoria pitää aina välillä olla.
vasta perjantaina kello kuudentoista jälkeen. Moni ale ja tarjous oli jo ollutta ja mennyttä.
ensimmäisen kerran pitkiin, piiitkiin aikoihin mainokset ja Aluesanomat keskiviikon kuluessa.
UU-Korihait ry. kunnostautuu!
Onkin ollut "hauska" lukea jo ohimenneitä tarjouksia ja tapahtumia. Luulin että Hakametsä on julistettu johonkin karanteeniin tiedonkulun, tarjousten yms. suhteen.
Toivottavasti korjaantunut tilanne pysyy korjaantuneena.