Aamulla taas ...

Aamulla taas mökille golf-kentän kautta. Ja tietenkin Saabilla. Tuskin maltan odottaa...
8526
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ooppelin laatu on ollut aina huonolla tasolla, Ooppelin tekniikalla varustettu Saab ei ole sen parempi. Kannattaa käydä pajan kautta ennenkuin lähtee Saabilla pidemmälle reissulle, se voi pikkuisen v*aa kun möksämatka loppuu lyhyeen...

Äänestä
  • kauppaat Rotta tapojas.Meillä se ei ole verissä, huoltomuistutin on sitävarten.

    Äänestä

  • turhaan kirjoitti:

    kauppaat Rotta tapojas.Meillä se ei ole verissä, huoltomuistutin on sitävarten.

    kun Saab hyytyy tien varteen.


    T. Neljän Saabin entinen omistaja

    Äänestä

  • Pää piimää jauhaa.

    Äänestä

  • Vähän yli 500 km tuli ajettua, keskikulutus 6,6 l sadalla. On se mukava ajettava tuo 9-3SS ja penkitkään ei hierrä persettä niinkuin saksalaisissa.

    Seitsemän Saabin kokemuksella tässä joristaan kun odotellaan uutta 3:sta tai 5:sta kummassa nyt sitten onkaan paremmat tilat ja hybridikoneet. Merkkiä ei tarvii vaihtaa, se on Saab jatkossakin.

    Äänestä

  • oli koko ajan kirjoitti:

    Vähän yli 500 km tuli ajettua, keskikulutus 6,6 l sadalla. On se mukava ajettava tuo 9-3SS ja penkitkään ei hierrä persettä niinkuin saksalaisissa.

    Seitsemän Saabin kokemuksella tässä joristaan kun odotellaan uutta 3:sta tai 5:sta kummassa nyt sitten onkaan paremmat tilat ja hybridikoneet. Merkkiä ei tarvii vaihtaa, se on Saab jatkossakin.

    Mökkireissu meni normaalisti, mutkaisista kestopäällyste- ja sorateistä Saabilla nautiskellen. Matka ei ollut yhteensä kuin reilut 150 km. Sää oli mainio, vaikka eipä se ajokeli Saabilla ajamiseen mitenkään vaikuta.

    Eikä niin lyhyttä matkaa, ettei tarvitse edessä tupeloivia anjoviksia ohitella. Nytkin oli joku mittarivikainen jonoa keräämässä, vai eikö vain muuten kulkenut.

    Äänestä

  • Eino MP kirjoitti:

    Pää piimää jauhaa.

    Saabin haukkujilla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


möksälle kirjoitti:

Aamulla taas mökille golf-kentän kautta. Ja tietenkin Saabilla. Tuskin maltan odottaa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu