Löytyykö/pystyykö tekemään A6 vm 06 jälkiasennuksena xenon valot, parkkitutkat sekä MMI -järjestelmään Navin? Entä keulamaskeja jne.
Kuka tietää löytyy pk-seudulta liikettä joka tekee ko. juttuja, onko kokemuksia?
Xenon valot kiinnostaisi erityisesti
Kuka tietää löytyy pk-seudulta liikettä joka tekee ko. juttuja, onko kokemuksia?
Xenon valot kiinnostaisi erityisesti
Vastaukset 4
Vanhimmat
ulostuloja pystyy tekemään ja ne on vähintään yhtä tärkeitä kun keulamaskit
Audiin se krominen pakoputken pää maksaa nelinkertaisen hinnan muihin verrattuna.
ja sitten tee-se-itse rakentaa siitä "premiumia"...
Jälkiasennus Xenon-kittejä on saatavana monenlaisia. Mikäli autosi umpiot on xenon-hyväksyty, pitäisi umpiosta löytyä DCR-merkintä. Tällöin tarvitsee vain hankkia xenon -jälkiasennussarja, jossa on polttimot ja ballastit. Mikäli umpioista ei löydy DCR -merkintää niin silloin pitää hankkia myös umpiot. Ja luonnollisesti autossasi tulee olla vielä ajovalojen automaattinen korkeudensäätö (vm 1998 >). Em. asiat siis vain, mikäli haluat xenoneiden olevan "lailliset".
Parkkitutka on helppo asentaa jälkeenpäin myös itse, Audi on käyttänyt "virallisena jälkiasennustutkana" Cobran ParkMasteria. Alkuperäinen Audin parkkitutka on Valeon tekeleitä.
MMI-järjestelmän navia varten tarvitset luultavasti ainakin GPS-vastaanottimen antenneineen sekä ko. navin keskusyksiön sekä tarvittavat johtosarjat. VAG COM:lla sitten koodataan navi toimintaan.