Soveltuuko irlanninsusikoira

mietintämyssyssähankinta

ulkokoiraksi?

5

1106

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • missään

      tapauksessa

    • näsykkä

      Ei sovi mikään vinttioira ihmisrakkaan ja sosiaalisen luonteensa vuoksi ulkokoiraksi, ne haluavat elää perheen keskellä ja olla mukana kaikessa. Lähes kaikki vinttikoirat ovat kotoisin seuduilta, joissa on huomattavasti lämpimämpää kuin täällä, joten ne eivät todellakaan sovellu meidän ilmastossa ulkokoiriksi.

      Miksi hankkia koira, jos sen pitää elää ulkona?

    • ja rasva!!!

      Juu ei.

    • kiukkune

      kyl pistää vihaks tommoset taunot ku koiriaa ulos jättää!!!! sit ihmetellään ku sudet syö koiria... noh mikäs ihme se on ku koira pihalla liekessa mikäs sen helpompaa ruokaa niille olis??? ihmisten vika se on jos sudet koiria tappaa!

    • omani ainakin

      Oma irlikseni ainakin viihtyy isossa tarhassaan päivisin sen aikaa kun perhe on poissa kotoa, kesäisin tyttö oikein haluaa olla enemmin ulkona tarhassa kuin sisällä... Mutta miksikään ympärivuorokautiseksi ulkokoiraksi rotu ei sovellu, puhumattakaan että laitettaisiin vain johonkin remmin/vaijerin päähän!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      21
      10845
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      40
      8097
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      123
      5211
    4. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3538
    5. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      112
      3538
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      34
      3498
    7. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      61
      3390
    8. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      33
      3137
    9. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      53
      2474
    10. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      34
      1976
    Aihe