Älvsbytalosta...

tietoa...

Eli siis, onko kellään kokemusta Ruotsalaisesta Älvsbytalosta? Löytyykö Haapavedeltä kyseisiä taloja? (ja ei jaksas lukea mitään turhia vastauksia, asiaa kiitos).
4399
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyllä kai niissäkin asumaan pystyy.

Äänestä

Saat paljon enemmän harkkoja tai hirttä samalla rahalla.

Äänestä
  • saa jos ite ossaa kasata ja on aikaa rakennella.
    Vai jos palakkaa vieraan tekemään niin taitaapa ruohtalainen Hirvikylän tehastalo tulla halavemmaksi.

    Äänestä

  • Vähemmällä rahalla kirjoitti:

    saa jos ite ossaa kasata ja on aikaa rakennella.
    Vai jos palakkaa vieraan tekemään niin taitaapa ruohtalainen Hirvikylän tehastalo tulla halavemmaksi.

    Jokikylä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaivataan kirjoitti:

tietoa...

Eli siis, onko kellään kokemusta Ruotsalaisesta Älvsbytalosta? Löytyykö Haapavedeltä kyseisiä taloja? (ja ei jaksas lukea mitään turhia vastauksia, asiaa kiitos).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu