yllä siihen, etteivät kykene aiheuttamaan ihmisissä unihalvausta ?
Unihalvaus voi myös olla eilienien aikaansaannosta!!!
Unihalvaus voi myös olla eilienien aikaansaannosta!!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
sulle taitaa vaan olla liian rankkaa ajatella maailma ilman humanoideja sieppailemassa huvikseen ihmisiä? Niitä on siis ihan pakko vaan olla?
Voisihan noita "sieppauksia" tutkia myös niin, että virittellään kamerat makuhuoneen nurkkiin kuvaamaan videolle koko yö. Aamulla katsotaan kokemusten jälkeen, näkyykö videolla sieppaajia vai levotonta unta näkevä ihminen.
Sirotellaan jotain jauhetta lattialle sängyn ympärille, johon voisi jäädä mahdollisia jalanjälkiä. On pulveria joka näkyy vain UV-valossa. Aamulla ihmetellään UV-lampulla alien jälkiä.
Monenlaisia ansojakin voi keksiä makuuhuoneeseen. Napattaisiin se sieppaaja häkkiin kesken touhujen.
Mutta miksi näin ei tehdä?
Humanoidit liian fiksuja välttääkseen ansat? Joo seli seli. Taitaa vaan olla liian kivaa kertoa näitä juttuja.
Asiaa on useampaankin kertaan tutkittu juuri kameroiden avulla. Videokuvassa henkilö nukkuu yksin huoneessaan koko yön, mutta aamulla kertoo olevansa "täysin varma", että hänet vietiin avaruusalukseen, taikka että humanoidit tulivat hänen ympärilleen tai jopa olivat yhdynnässä hänen kanssaan.
Merkillisintä tässä on se, että näihin selvästi psykologisiin ilmiöihin liittyy usein kokemuksia juuri humanoideista. Jopa ihmiset, jotka eivät usko muukalaisten vierailuihin, saattavat ensimmäisessa unihalvaus-kokemuksessaan nähdä humanoideja. Voisiko median UFO-tarinoilla olla näin voimakas vaikutus?