Miten on... kun olen kuullut, että neitsyt olisi uskollinen kumppani, mutta toisaalta moititaan kovinkin uskottomaksi tapaukseksi. Hmmmm... tietenkin yksilöitä kaikki ollaan, mutta kummassakohan enemmän perää?
Täällä asiaa pohdiskelee kalanainen, joka viimoisenpäällä haksahtanut neitsytmieheen... ei vissiin kovinkaan järkevä yhdistelmä?
Uskollinen vai uskoton?
4
1777
Vastaukset
- neitsyt m
Mä en leimaisi mitään tiettyä horoskooppimerkkiä uskolliseksi tai uskottomaksi pelkästään sen takia, että edustaa tiettyä merkkiä. Neitsyistä varmasti löytyy niin uskollisia kuin petollisiakin yksilöitä, mutta se taas pätee kaikkiin horoskooppimerkkeihin.
Onko tuo hyvä yhdistelmä vai ei? On vain yksi tapa ottaa siitä selvää. Tiedät kyllä mikä =)Toivotan kovasti onnea teille. - hei!
Kalat ja neitsyt on itseasiassa kovinkin toimiva, noin skoopeiltaan, tietysti, jos ihmisten kemiat muuten kohtaa. Olen neitsytnainen ja seurustelin 7v kalat-miehen kanssa. Erittäin syvä ja upea suhde, mutta päättyi kuitenkin (hyviä ystäviä edelleen). Neitsyt on uskollinen, kun rakastaa, eikä muutenkaan halua loukata, että mieluummin eroaa, kuin pettää. EPäoikeudenmukaisuutta tuntiessaan ja huonoa kohtelua saadessaan ei kenenkään käytöksestä voi mennä takuuseen, mutta arvoistaan kohteluaan saadessaan, on varmasti uskollinen. Meitä on moneen junaan menijöitä, joten varmaa vastausta ei saa tosiaan, kuin kokeilemalla. Onnea teille! :) neitsyt ei ole yhtään huono valinta, haastava kylläkin.. ;)
Yst. terv. NN- latfisk
Pidän haasteista! Sain jo viitteitä siitä, että neitsyt ei halua loukata... on rehellinen. Taidan pitää kiinni tästä neitsytmiehestä. Oppia tuntemaan ja ymmärtämään. Eihän kalakaan mikään helppo tapaus ole, kuin ei muutkaan merkit? Helppoa tapausta ei vain ole!
Kiitos kommentista! - neitsyelle
latfisk kirjoitti:
Pidän haasteista! Sain jo viitteitä siitä, että neitsyt ei halua loukata... on rehellinen. Taidan pitää kiinni tästä neitsytmiehestä. Oppia tuntemaan ja ymmärtämään. Eihän kalakaan mikään helppo tapaus ole, kuin ei muutkaan merkit? Helppoa tapausta ei vain ole!
Kiitos kommentista!Siis oppositiomerkit vetävät toisiaan puoleensa, mutta.... Tulevatko he toimeen, on kokonaan eri asia. Kalojen heikkous on ylitunteellisuus ja myös avuttomuus jossain määrin. Se jos mikä tekee suhteesta epävarman neitsyelle. Neitsyt kyllä yrittää parhaansa venyä ja oppii kalojen tunteita tulkitsemaan, mutta se käy pitemmän päälle neitsyelle raskaaksi. Tässä nähdäkseni on suhteen kulmakivi varsinkin, jos arki siitä häiriintyy. Toisaalta neitsyt pitää syvästi tuntevista kaloista, jos tunteet pysyvät kohtuudessa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti23745139Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12025951SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32215641Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16210778Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229697Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369211Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla848456Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!307213Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2396811Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2196463