Aurauskulmat

x300 -96.Käytin nyrkkipajalla pyöränkulmien säädössä ja pieleen meni.
Säädinkin itse ajotuntuman ja mittanauhan perusteella aurauksen ja eturekaiden sisäsyrjien kuluminen näyttäisi loppuneen.
Jag loversin sivuilta löytyy ohjeet aurauksen säätöön,mutta ei säätöarvoja.
Liekö jollain tietoa??
2450
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Johan kysymyksen heitit!
Jos olet pk-seudulla, säädätä kohdilleen Kaupintien Teboililla.
Just niin: Tebiksellä. Siellä tunnetaan kulmat ja osataan työ; säätää kohdilleen Jaggen, Maseratin jne.
Kulmia en osaa sanoa eikä tule äkkiseltään mieleen, mistä löytyisi. Minulla on hatara muistikuva, että olen joskus lukenut arvot auton käsikirjasta, mutta olisiko se ollut Jagge vai joku muu.

Äänestä

XJ40:sessä on "toe in" 0,8 mm per pyörä, eli siis kokonaisauraus on 1,6 mm.

Itselläni (autossani) on sama ongelma. Syö hyvin lievästi sisäreunaa. Pitäisi käyttää pajalla.
Kaikki eivät saa mittalaitteitaan aluvanteeseen kiinni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jagge kirjoitti:

x300 -96.Käytin nyrkkipajalla pyöränkulmien säädössä ja pieleen meni.
Säädinkin itse ajotuntuman ja mittanauhan perusteella aurauksen ja eturekaiden sisäsyrjien kuluminen näyttäisi loppuneen.
Jag loversin sivuilta löytyy ohjeet aurauksen säätöön,mutta ei säätöarvoja.
Liekö jollain tietoa??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu