Tupakat ja viinat pois? Manta ei saa kylkiäisenä skumppapulloa illalla häädön yhteydessä.
Viekö Manta asiat käräjille?
Viekö Manta asiat käräjille?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
kokemassa sitä tulevaa rangaistusta!
vaatii rangaistusta koko tuotantotiimille.
korvauksia kun olemme mantaa joutuneet katsomaan näinkin pitkään!
Menee konkurssiin koko MTV3. ON kuulemma aivan hirveät korvausvaatimukset!
Luulis että tuotantotiimi olis viimeistään nyt ottanut selvää, jos asiassa olis todella jotain epäselvyyksiä. Tuuli ja Johan olisi varmasti kuulusteltu pk-huoneessa.
Ihme poppoo tuo juorukerho. Tuulin sanomaa vääristeltiin kunnolla Mantan toimesta, sen jälkeen kun homppeli oli (Johanille katkerana)
kertonut muille Tuulin sanomisesta.
Tuosta lauseesta tapahtunut ketju on hyvin samanlainen, mitä työpaikkariidoissa tapahtuu. Pienestä alusta ilmapiirin tappava ryhmittyymä saa ison sotkun aikaiseksi, eikä lopulta kukaan tiedä mistä riita on saanut alkunsa. Kun on saanut vierestä seurata, niin ymmärtää tilanteen kokonaisuuden. Tänä vuonna on saatu aikaan malliesimerkki johonkin psykologian oppikirjaan.
Paras ratkaisu tilanteeseen olisi, se ensiksikin Manta ja mahdollisesti Niko pääsisivät jo tänä iltana Hotelli Klaus K:hon ja sitten pian Keuruun ja Keravan suuntaan.
Luultavasti vain yksi eli Manta putoaa, jolloin BB voisi soveltaa seuraavaa rangaistusta: Niko, Andreas, Mia ja Harri nimettäisiin suoraan ensi viikon häätöäänestykseen, ja silloin 2/4 putoaisi pois. Lisäksi taloon tulisi täydellinen tupakointikielto vähintään koko viikoksi, ja sen jälkeen BB voisi tarjota vaikkapa Nicorettea pureskeltavaksi.
tupakointikielto koko loppuvuodeksi, ja aina kun sitä rikkoo, joutuu suoraan häätöäänestykseen.
nuo neljä suoraan äänestykseen 2 seuraavaksi viikoksi, ei muita. Samoin tupakat ja alkoholit kokonaan pois rangaistavilta. Kiroilukielto päälle.
Mia varmaan ainakin hajoilis jos hänet passitettaisiin vielä palvelemaan muita, pesemään paljut, saunat, nousemaan ylös aamupalan tekoon ym.
Ainut harmittava puoli on, että Manta jää rangaistuksetta ja saa sen stn pullon hotelliinsa! Epäreilua jos mikä!