Carinan valmistus ?

Satsatzaa

Minua askarruttaa tuo Carina E.n valmistus eri maissa. Japanilaisen sanotaan olevan parempi, tosin wikipedia moittii välillä 92-94 tehdyt autot, jotka lienee juuri nuo japsit? Ja vuodesta 96 sitten parannultu näkö ja ohjaus? Olen ostamassa autoa itselleni ja luottopeli pitäisi löytää. Sarjanumeron alku ilmoittanee valmistusmaan, mutta onko niitä tehty koko ajan 92-97 sekä Japanissa että Englannissa? Tällä hetkellä ajossa carina II ja se ainakin on loistava ajettava, etten ainakaan huonompaan vaihda.

4

910

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HHJJJ

      Kirjoitat yli 10 vee autoista kuin ne olisivat uusia.Kun ostat noin vanhaa autoa,ne ovat yksilöitä ja ne tulee tutkia yksilöinä.Kaikki ovat jo hieman väljiä,toinen enemmän ja toinen vähemmän.

      Lopuksi, pidät carina II:n ajettavuutta loistavana...oletko ajanut muita autoja koskaan?Ton auton ajettavuus on kaukana loistavasta,ihanaikuisten oikeesti.

      • satsatzaa

        Kyllä, ihan aikuisten oikeasti olen ajanut myös muita autoja (jopa töissä), mutta eipä siitä sen enempää. Ikävä jos tyyli jolla kirjoitin "vanhoista" autoista, ei miellytä, mutta eipä tuossa vastauksessakaan ollut mitään siihen varsinaiseen asiaan jota kysyin.Ehkäpä joku osaa keskittyä olennaiseen.


    • facelift

      Vuoden -96 aikana tehtiin parannuksia melko paljon, kolariturvallisuus parani, airbag ja abs-jarrut vakiona, ohjaus ja ajettavuus paranivat, nämä ainakin muistan. Uuden mallin tunnistaa siitä, että keulassa toyotan merkki on konepellissä vanhemmissa keulamaskissa. Vuonna -96 myytiin vielä tätä vanhaa mallia eli pelkkä -96 malli ei välttämättä ole se paranneltu versio. Valmistusmaasta englannin osalta ei ole tietoa.

      • päällä niin tutkaile

        minkä merkkiset valot on. Olisko japsissa koito ja britissä joku euromerkki.

        Se ero mikä valmistusmaillla on on juuri toi alihankkijat. Esim just valot ostetaan läheltä ku tulee halvemmaks.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      349
      2081
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      47
      1649
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      154
      1331
    4. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      84
      1181
    5. 143
      1178
    6. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      502
      1161
    7. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      85
      1082
    8. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      1057
    9. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      9
      1018
    10. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      48
      972
    Aihe