teollisesti pintamaalatut ulkoverhouspaneelit

kuulostaa pikaisesti ajateltuna hyvältä että saisi valmiiksi pintamaalatut ulkoverhouspaneelit, etenkin näin syksyllä kun muuten talon seinät jäisivät talveksi pohjamaalille.

olisiko jollakin kertoa kokemuksia näistä paneleista?
1394
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Luultavammin kyseessä kerran pintamaalattu paneeli? Jos näin, ota ihmeessä ja maalaa ensi keväällä/kesällä toinen kerros! Pääset paljon vähemmällä ja pinta pysyy talven yli hyvänä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rakentaja12 kirjoitti:

kuulostaa pikaisesti ajateltuna hyvältä että saisi valmiiksi pintamaalatut ulkoverhouspaneelit, etenkin näin syksyllä kun muuten talon seinät jäisivät talveksi pohjamaalille.

olisiko jollakin kertoa kokemuksia näistä paneleista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu