Millaista palkkaa on maalareilla ja tasotemiehillä?? jos työkokemus vähäinen, kohtalainen tai hyvä???
Maalareiden palkka?
Joku
62408
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tuota maalareiden käyttämää luontaisetua ei kannata tässä yhteydessä laskea palkkaan mukaan. Se on muutenkin julkisuuden kannalta aika arka asia.
viittaat luontaiseduilla varmaan tähän vanhaan tarinaan, että vanhemmilla maalareilla menevät maalaamiseen varatut liuottimet kurkusta alas
Palkka pieni ja harvoin. Luontaisetuna pitkät työttömyysjaksot. Etenkin ulkomaalareilla.
Itsellä noin 15e. Työtä ollut niin paljon kuin jaksaa tehdä. On "maalareita" ja sitten on todellisia ammattilaisia. Ja ammattilaiset tietävät, että "liuotteet" kuuluvat maaliin ei kurkkuun. Silloin ei yleensä tule työttömyysjaksojakaan.
keskipalkka Suomessa taitaapi olla 12 ja puol euroo tunti..urakkapalkalla se ois suurempi..kesätyöntekijöillä (esim opiskelijoilla) n. 6euroo/h...tietääkseni. Ne on nyt nousussa..Helsingissä on suuremmat palkat.
Viralliset tiedot palkoista ja muista alaan liittyvistä löytyvät osoitteesta : www.rakennusalanammattilaiset.net