Jobu 945:n

Mistähän mahtaa löytyä varaosia Jobu 945-merkkiseen raivaussahaan?
105021
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Taitaa olla jobun osat jo aika pitkälle olla loppu

Äänestä

niin saattaa olla Raket(Jonsered)RS45:n, Husqvarna245RX:n ja Partner440:n edeltäjä.
Jos näin on, niin jotain osia saattaa löytyä em. koneita huoltavista liikkeistä.

Äänestä
  • Täysin eri koneita. Sylinteri eteenpäin makaava.

    Äänestä

  • Norjalainen,., kirjoitti:

    Täysin eri koneita. Sylinteri eteenpäin makaava.

    miten raivaussahassa voi olla eteenpäin makaava sylinteri????
    Kyllä sen sylinterin on oltava pystyasennossa että saadaan se runkoputki osoittamaan eteenpäin.

    Äänestä

... Onkohan näillä enää muuta arvoa, kuin käyttöarvo?
Ja saakohan tällaiseen Jobuun siimapäätä? Ainakin teränsuoja näyttää varsin kiinteältä, eli sitä ei voi vaihtaa.

Äänestä
  • mutta se teränsuojus ei sopinut. Ajaessa sylkee roinaa joka suuntaan, mutta siimapää toimii kyllä.

    Äänestä

  • Husqvarnan siimapää kirjoitti:

    mutta se teränsuojus ei sopinut. Ajaessa sylkee roinaa joka suuntaan, mutta siimapää toimii kyllä.

    945 jobu oli huski 244:n kopio. Sammaa sarjaa myös partsulla. Taisi elektrolux ostaa nuo pienemmät merkit ja tekivät vähän aikaa 80-luvulla samaa sahaa eri värisenä.

    Äänestä

nettivasarasa on myynnisä jobu 945

Äänestä

Onko löytynyt varaosia?

Äänestä

Jobu 945 on alunperin norjalainen Husku osti sen aikoinaan ja sitä tehtiin vähän aikaan vielä huskun tehtaalla. Osat ovat samat kuin Husku 244 RX. Osia löytyy vielä käytettynä aika paljon. Mulla on ehjä Jobu 945.T.Keke 0400609192

Äänestä

Kommentoi aloitusta


varaosat kirjoitti:

Mistähän mahtaa löytyä varaosia Jobu 945-merkkiseen raivaussahaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu