Pitäisikö ostaa ps3?

Omistan Xbox 360 ja olen todella tyytyväinen laitteeseen, ohjaimeen, peleihin, liveen ja grafiikoihin. Pitäisikö ostaa ps3 sen rinnalle että voisi pelata jotain ps3:sen yksinoikeuksia ja katsella blu-ray elokuvia? Olisiko kannattavaa?
4288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei kannata. Yksi konsoli riittää ja kummassakin on omat vahvuutensa.

Ai niin onhan niitä muitakin konsoleita....mutta en suosittele. Jää multakin joitakin helmiä pelaamatta kuten halo3 mutta minkäs tekee, pelaan

Äänestä

Ps3:lle on toki yksinoikeuspelinsä, kuten gran turismo 5, jolta on lupa odottaa paljon venähtäneen julkaisun vuoksi. Oikeastaan julkaisuajankohtaa ei kehittäjätkään käsittääkseni osaa sanoa, koska haluavat hieroa pelin valmiiksi, joten näkisin että nyt on lupa odottaa paljon. Jos siitä tulee vain prologue suuremmalla auto-, rata-, ja kisamäärällä, niin pettymys on suuri. Mutta hankintaan menee joka tapauksessa.

Toisena yksinoikeushelmenä ehdottomasti metal gear solid 4, minun mielestä yksi vaikuttavimmista peleistä ja pelisarjoista koskaan. Jos joku pelisarja mielii joskus samalle tasolle tai paremmaksi, on oltava jo jotain aivan käsittämättömän uskomatonta. En usko että moista tapahtuu. Toki grafiikat kehittyy jatkuvasti, mutta en tarkoittanutkaan grafiikkaa.

Siinäpä alkuun kaksi syystä ostaa ps3. Tietenkin riippuu mitä itse tykkää pelata. Itse ostin ps3 pääasiassa noiden kahden takia, eikä xpoksi käynyt mielessäkään. Ei Halot yms. hirveästi sytytä minua -> jälleen kerran riippuu mistä peleistä itse tykkäät.

Äänestä
  • tänä vuonna ja ens vuoden alkupuolella ilmestyy vielä todellä paljon helmiä PS3:lle...Tomb Raider tuskin niistä vähäisimpänä!

    Lisäksi täytyy tuoda esille vielä yks aika ratkaiseva tekijä itse peleissä...Blu-Ray-levyyn mahtuu pelidataa helvetisti enemmän kuin johonkin mikkisoftan kääryleisiin, piste!

    Äänestä

Tilaa saksasta tai osta käytettynä, niin on lähes ilmainen.
Blu-ray asemana ihan jees ja jotain pelejäkin joskus voi pyöritellä. Multiplattis julkasut kannattaa kuitenki edelleen ostaa xboxille, mutta ps3 yksinoikeuspelejäkin on jonkun verran.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ödiogdjdjhldkhjkhldkjh kirjoitti:

Omistan Xbox 360 ja olen todella tyytyväinen laitteeseen, ohjaimeen, peleihin, liveen ja grafiikoihin. Pitäisikö ostaa ps3 sen rinnalle että voisi pelata jotain ps3:sen yksinoikeuksia ja katsella blu-ray elokuvia? Olisiko kannattavaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu