Onko pääkaupunkiseudulla (helsinki, vantaa, espoo) missään jahti/vahti myymälää? Katselin suomen rehu sivuilta, että noita agrimarketteja on vain ympäri suomea muttei täällä yhtään.
Tietääkö kukaan, missä myydää j/v koiranruokia täällä pääkaupunkiseudulla? :/
Jahti ja Vahti ruoat
9
2676
Vastaukset
- hakenut
se on heidän tuotteitaan. Eli K-maatalous liikkeet.
Eli Vantaalla Valimokuja 2:ssa on liike nimeltä Idän Ratsu. Sieltä saa. T
Toinen vaihtoehto on Kennelrehun auto joka liikkuu ympäri pääkaupunki seutua
http://www.idanratsu.com/yhteystiedot.htm
http://www.kennelrehu.fi/aikataulut.html- Tiina Orvokki
Pet post-eläinliikkeet myyvät Jahti Vahtia. Yksi liike on aivan Tuusulantien vieressä Keravalla jos autolla pääset. Googlaa tarkemmat tiedot..
- Koiran omistaja
Valimokuja 2 01510 vantaa , tarjoustalon vieressä oleva idänratsusta saa jahti&vahti koiran ruokaa.
- Jahtari....
Tässä linkki jälleenmyyjiin.
http://www.jahtivahti.fi/jahtivahti-yritys/yhteystiedot-jahtivahti/jahti-vahti-kuivaruokia-myyvat-paakaupunkiseudulla/
Keravalla eläintarvikeliike Jatapet - voi ku vaikeeta
Miten se nyt on??
toiset haukkuu jahti&vahtia huonoksi ruuaksi ja et turkkiki menee pilalle,toiset kehuu ja sanoo ,et turkki kiiltää.
ei viittis turhaa ostaa 15kg,jos onki sopimatonta,meiän paimenelle.
eiks junnukokoo todella oo esim.3 t. 7,5kg?
paljo jahti ja vahti maksaa?- Jahtari...
http://www.jahtivahti.fi/
Kokeilemalla selviää käykö koirallesi. Meillä siirryttiin 4kk ikäisenä kana-riisiin jota söi n.1 vuotiaaksi. Sen jälkeen vaihdettiin extra energiaan jota nyt syönyt n. vuoden. Hyvin on sopinut, toki annan päivittäin muutakin, lihoja, mahaa, kalaa, kananmunaa, öljyjä ja koiralle tehtyä kotiruokaa eli hyvin monipuolisesti.
Ruoka on edullista, vajaa 30e/15kg. Saatavuuskin ruuassa on parantunut, muutama eläinkauppa ja hevostarvike liike ottaneet sen valikoimiinsa mikä on todella hyvä juttu. Laadultaan parempaa kuin muutama muu "merkki" ruoka. Kannattaa siis kokeilla!
- jyy576uhjy76
No kuule. Olisko sama juttu kuin ihmisillä? Yksi ruoka sopii toiselle, mutta ei toiselle. Mitäs veikkaat?
- jepajepa
meillä on syötetty Jahti vahti pentu ruokaa Siperian Husky pennulle. Hyvin on maistunu ja turkki kiiltää!! Täältä ainaki hyviä kokemuksia! :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M707333Demarilesbo synnytti lapsen
Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art1734387Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja1374081Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v564017Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn593887Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu173542HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!
"Sdp:n uusi talousääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen623052Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e602758Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka362312KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2482114