sitä pirtelöä nauttia henkilö joka on ylipainoinen,dibeetikko ja lisäksi vielä korkea hb?Auttaako laihtumaan.Puhdistaako se suolistoa?
Herbalifesta tietävät
kysyisin voiko
11370
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
lääkärin kanssa=)
Ei auta laihtumaan. Eikä puhdista suolistoa.
Ylipainoisen diabeetikon kannattaa opetella terveelliset ruokailutottumukset, noudattaa niitä koko ajan ja liikkua enemmän.
Pelleily ihmedieettien kanssa ei toimi.
Googleta "herbalife maksavaurio" niin tiedät...
maksavaurioita,eli yliannostus.Kemialliset lääkkeet kuormittavat enemmän maksaa!
Paljonko herbalifepirtelöä sitten voi käyttää turvallisesti?
Jos liiallinen käyttö vautioittaa maksaa, niin eikö olisi parempi, jos diabeetikko hoitaisi sairauttaan siten kuin kuuluu, eli opettelee syömään oikein?
Olen itse kakkostyypin diabeetikko. Painoni ja verensokerini olen saanut kuntoon vähähiilihydraattisella ruokavaliolla. Siis perunat, riisit, pastat, leivät ja muut hiilihydraattipitoiset vähiin. Kasviksia on syötävä runsaasti ja monipuolisesti mm. lihan ja kalan ohella. Kaikki einesannokset voit unohtaa, niissä on hiilihydraatteja ja/tai rasvaa liikaa. Ovat muutenkin huonolaatuisia. Parhaan tuloksen saavuttaa, kun tekee ruokansa itse. Tietää lisäksi paremmin, mitä syö.
Olen itse jossakin vaiheessa kokeillut noita kalliita ihmedieettijä ja todennut suunnilleen hyödyttömiksi.
miesystävälleni.Hän on tiputtanut painoa 1,5 vuodessa 37kg.Toinen mokoma pitäisi vielä tiputtaa.Tupakoi myös.Lihasta tykkää ja leikkeleistä.On valinnut vähärasvaista nykyisin.Ennen meni runsaasti HK:n blöötä!Salaattia teen töihin evääksi,marjoja jugurttia ,pähkinöitä ym.Lihaa ei kuulemma koskaan jätä.Ei lämmennyt linsseille kun tein niistä ruokaa.
Aika rivakkaa tahtia on paino lähtenyt. Ei kannata mitään herpaaleja alkaa syömään.
että pakko laihtua.Oli silloin 1,5 v sitten tosi makee mies,sokerit huiteli yli 18!Nyt lääkityksellä ja kevyemmällä ruokavaliolla 5,7!Kumpa vielä pääsisi tupakasta.Lääkitys siihen oli,tupakointi väheni ja väheni yhteen /vrk.Kun lopetti läkityksen,alkoi taas lisääntyä.:(
Päinvastoin kuin nämä kaikki muut, minä olen käyttänyt Herbalifea ja vuonna 1993 pudotin sen avulla 20 kg puolessa vuodessa. Hyvää siinä oli se, että en ollut missään vaiheessa nälkäinen ja oloni oli erittäin pirteä ja hyvä ja olin hyväntuulinen, kaikki piirteitä joita tavallisissa dieeteissä eivät ole tavallisia. Olin aiemmin pitänyt dieettiä useitakin, mutta paino tuli nopeasti takaisin korkojen kera.
Sen jälkeen käytin Herbalifea ylläpitoannoksena muutaman vuoden, jonka jälkeen totesin, ettei minua vaivaa enää iltaisin halu syödä enkä siis ollut enää syöppö.
Tästä on kulunut yli 10 vuotta ja olen nykyään samoissa painoissa kuin Herbalifen aikana.
Olli
Nonisivustolla taas kerrot, että olit huomattavasti ylipainoinen vielä 90-luvun lopussa.
Samasta tarinasta käy ilmi, että sairastit depressiota 90-luvun puolivälissä. Eli tuskin olit kovin pirteä ja hyväntuulinen, vaikka olikin herpalife ylläpitoannoksena.
Jos olet edelleen samoissa mitoissa kuin herpa-aikoihin, niin herää kysymys, olisiko sittenkin kannattanut alkaa syömään oikein.