vanhempasi silmin, niin mitä näet?
Siis mitä "hyvää" näet itsessäsi?
Jos katsot itseäsi hyvän
11
439
Vastaukset
- yhtään mitään....
se seikka ei ole jatkunut omaan lapeen...kehuttu on!
- olen sen verran
vanhanaikainen ettei tuo itsensä kehuminen oikein istu luonnolle. Mutta sanotaan että paljon huonomminkin voisivat asiat olla.
Olen suunnannut suurimman osan kaikesta energiastani lapsille, niin omille kuin vieraillekkin, aivan kuten vanhempanikin eläessään tekivät. He, siis molemmat, sisäistivät elämänkatsomuksensa minulle.
Mitäpäs sinä?Hyvä vanhempani on niin oikeudenmukainen,
että olen taas hampaitani myöten kusessa
sen vuoksi. Just nyt, taistellaan siitä,
kumpi on oikeassa ja sen päättävät loppupeleissä
ne, jotka Suomen lakia parhaiten tulkitsevat.
Kysymys ei ole minun oikeudesta, vaikka pidän
siitäkin hyvää huolta :)
No ei vaisinkaan, minun vanhempi näkee maailman
sellaisena kuin se on. Siinä maailmassa on
paljon pieniä ja tärkeitä asioita, joista osaan
kerätä ne hyvät puolet unohtaen sen tuskan,
jolle en mitään voi.- Pirre*
, onneksi - myös :)
- Meriläinen
mussa täytyy hyvääkin olla kun viihdyn hyvin itseni kanssa. Kavereitakin olisi ja puhelin varmasti soisi jos itse soittelisin mutta kun en soittele niin se on aika hiljaa (hyvä niin).
Mutta alkaa luetteloimaan sitä. Jos tarkoitat luonteenpiirteitä niin,: rauhallinen, ihmisiä kuunteleva, iloinen, optimistinen, säästeliäs voi voi voisin jatkaa mutta juuri heränneenä ei aivot kulje ja koska olen myös hyvä työntekijä täytyy kohta alkaa valmistautua töihin.
Joku muuten kääntäisi kaikki nuo hyvyydet minua vastaan.
On myös toisenlaista hyvyyttä siitäkin tulisi pitkä tarina. - RosaLiiin
...näen hänen esikoisensa, ainoan tyttären, ujohkon, oikuttelevan, urheilevan ja taiteellisen isäntytön.
Ai että, kaipaan isääni. - aina nousta
kaikesta huolimatta.
Joskus tulee se päivä että niin ei käykään. - Mie , mie ja mie
Näen nirppa nokan , pisamat ja hullun lailla hauskan ihmisen. Mie mittää jätä mihinkään , ahne olen , otan kaiken mukkaan mihin sitten menenkiin.Paljon vaikeampaa on, kuules, kattoa ja nähdä se paha , mitä ittessä on!Miepä kattonkiin vaan sitä hyvää!
- säästän
kaikki tyhjät jogurttipurkit lapsilleni.
- susa51
Tavallisen ihmisen iloineen ja suruineen.
Olen ainakin empaattinen ja hyvä kuuntelija, lapsuuden ujous on myö säilynyt, minkä voi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Henkirikos kiuruvedellä
Poliisi tutkii maaliskuussa tapahtunutta 50 luvulla syntyneen kuolemaa henkirikoksena. Missä päin tälläinen sattunut1514579Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?
Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi1983969Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia
"Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoainetukijärjestelmän, kun energianhinnat nousi342699Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta
🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs102472100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman
Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es342219Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin
Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks111817Läpäiseekö Martina Aitolehti Erikoisjoukot - kyllä vai ei?
Martina Aitolehti on pärjännyt mainiosti Erikoisjoukoissa. Yrittäjä on mielipiteiltään napakka ja hän sivaltaakin koulut1201627Olen aika varma
että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa491464- 341355
Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys
Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä241331