Kuppikunnan salaisuus. Miehet kuppikunnassa be ja naiset miesmäisiä. Mia on minun mielestäni poikatyttö ja kertoikin alkuaikana liikkuvansa poikaporukoissa. Mariasta naisellisuus kaukana. Sheryll naisellinen ym. Erilainen. Ei tykätä. Ei korota ääntä kuin vain harvoin. Ei kiroile ym. Noudattaa sääntöjä. Uhmaikä jäänyt kuppikunnassa. Sheryll pelaa peliä eri tavalla. Ymmärrän kyllä mitä yrittää sanoa. Ei plus, ei miinus.
Kuppikunta, 3 asukasta
BB-fanitar-62
3225
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
ei olisi syntynyt ainakaan tuolla kokoonpanolla, jos Minna olisi vielä talossa. Minna ja Niko tykkäs toistensa seurasta, mutta Miaa siihen tuskin olisi huolittu. Olisi saattanut läyhääminen jäädä vähemmälle. No, voimme vain haaveilla paremmasta menneisyydestä. Ja tulevaisuudesta..
Cheryllhän se nimenomaan juuri EI ymmärrä mitään. Ärsyttää ihan katsellakin, kun hän selittää ja selittää jotain "siis mä niinku siis silleen niinku tiäksä?". Että joopajoo, mitä yrititkään sanoa? En ihmettele, että muilla menee hermo tähän aliälyiseen ihmiseen, joka yrittää juuri "hienoilla termeillä" olla jotenkin fiksu. Ei se tee fiksuksi, että tietää termejä, jos ei osaa niitä käyttää. "Siis niinkun mä niinkun.."
uppoaa vitun hokeminen joka toisena sanana, vai oliko se oikeastaan viddu...