uusi kanava on aloittanut toimintansa kanavalla 23, ohjelma tv7 lähettää ohjelmaa jossa ei kerrota ohjelman olevan fiktiota ja satua, täysin pokkana ilmiselvästi vakavista mielenterveyden ongelmista kärsivä ihminen kertoo kuinka hän työnsi sormensa kuurojen potilainen korviin, ja katso he kuulivat, voi voi,haastattelija (varmaankin nauruansa pidätellen)tuijottaa miestä hullaantunein silmin ilmeellä jonka on nähnyt joskus kiimaisen sonnin kasvoilla luonto-ohjelmissa,yleensä elokuvissakin ilmoitetaan jos tarina on fiktiota tai se sisältää väkivaltaa tai pornoa, mutta näitä herroja ei kukaan valvo,paahtavat täysillä, nyt haastattelia pyytää miestä kertomaan lisää ja mies kertoo menneen pyörätuolipotilaiden luo ja kädestä nosti heidät pystyyn ja katso he kävelivät, tämmöistä oikeasti vammautuneiden loukkaamista en hyväksy,ja kuka ottaa todesta ihmisen joka kertoo joka päivä keskustelevansa jumalolennon kanssa esim. kaupassa minkämoista ruokaa hän ostaisi,jos minä esim töissä kertoisin työnantajalle sen jälkeen kun teline olisi romahtanut että keskustelin jumalolennon kanssa joka sanoi et ei siin kolmentuuman naulaa tarvii kyl tuumainen kalvanoitu kelpaa,saisin potkut ja joutuisin hoitoon.säälittää vaan ihmiset jotka eivät pysty suodattamaan fiktioita ja faktoja toisistaan, päättävät vielä jonain päivänä räjäyttää voimalaitoksen ilmaan koska jumalolento käski.ps olkaa valppaana.
pöyristyttää tv7
kanava 23
6999
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mie kerran iha kurillain just telineitä tehes jätin naulat kokonaa pois,kukkaa henkiolento ei kyl käskent sitä tekemää--ja tiijäthä sie-- sortuha ne ja räjähtäähä tynämentti !
Kun appiukko sit viimei pääs jaloillee sielt sortuneitte telinekappaleihe joukos,tälle Joukolle tull kiire,,,
Ai hitto sitä sorkan porinaa mit piti pittää jot sai etumatkaa kurottuu puukkoo ja kirveesee...ei kai tarvii eriksee mainita ,jot kumpikii niist koristi appiuko kourii ?
mut se onkii jo toine juttu !
Elä sie vell menetä hermoi suotta,näihe henkimaalima-timpureihe takia !
Miekii tunsi kerra yhe pitkä-hitsarin,sillkii hais henki ain viinalle ?
Mite lie nyt ?
henket puhuu välill meil varsikii hernerokka-päivin !
-ollaaha ja kahellaa !-
-älä suotta leikkaa tätä taltee-
Luuletko tosiaan, että tuosta joku selvän saa. Uskomatonta puuroa...Pönttö!
ja kuset housussa --taas !
voi voi oi yökastelija !
TV seiskaa markkinoidaan kristillisenä kanavana. Paljon sitä maailmaan mahtuu kristinuskon nimissä.
Harvoin yleensäkään TV:tä katson, mutta seiskaa olen vilkaissut. Aikamoista sillisalaattia. Ihan asiallisiakin ohjelmia on joukossa, mutta myös asiattomia hörhöilyjä.
Ettei kellekään jäisi epäselväksi, lienee syytä mainita, että Suomen ev.lut. kirkko ei ole mainitun kanavan takana.
Ehkä pitäisi olla myös kirkon kanava? Tai ainakin jollakin kanavalla esim. jumalanpalveluksia ja hartauksia, joissa ruokittaisiin Raamatun sanalla. Nythän vain ykköseltä tulee harvakseltaan jumalanpalveluksia.
Kirkon kanavan etu olisi siinä, että tietää, mitä tulee ja kuka vastaa.
sie se oikee isopönttö ootkii oikija sammio täys tyhmyyttä !
aloittaja ja sen komentoija on tän kaupunkin viksuimpii heppuloit TÄ ?
Nii se onkii pöyristyttävää, niille jotka joutuvat eivät ota Jeesuksen pelastusta vastaan.
Ja joutuvat helvettiin kuollessaan.
14 Ihminen ei luonnostaan ota vastaan Jumalan Hengen puhetta, sillä se on hänen mielestään hulluutta. Hän ei pysty tajuamaan sitä, koska sitä on tutkittava Hengen avulla. [Joh. 14:17; Room. 8:5; 1. Kor. 1:24]