Uskotteko tutkimuksia parantumisihmeistä, niitä joissa sanotaan, että yhtään ihmettä ei ole tapahtunut, vai uskotteko Raamatun lupauksiin ja niiden täyttymiseen, eli parantumisihmeisiin, joita tapahtuu ja on tapahtunut.
Miten te
6
195
Vastaukset
- ehdottomasti!
Aamen.
JEESUSHAN teki ihmeitä, moniakin, mm. aloitti tietääkseni julkisen toimintansa muuttamalla veden viiniksi. Hän myös lupasi, että Hänen seuraajansa tekisivät tekisivät jopa suurempia ihmeitä. En voi muuta kuin uskoa tähän.
- vieläki
Uskotko, että sinustakin tulee vielä valtakunnallisesti merkittävä ihmeiden tekijä?
vieläki kirjoitti:
Uskotko, että sinustakin tulee vielä valtakunnallisesti merkittävä ihmeiden tekijä?
Me uskovat emme etsi omaa kunniaamme, ja me olemme kaikki taivaanvaltakunnallisesti merkittäviä henkilöitä, oli meillä sitten kyky olla ihmeiden kanavina tai ei.
- Koi/Hone
Daniel-1 kirjoitti:
Me uskovat emme etsi omaa kunniaamme, ja me olemme kaikki taivaanvaltakunnallisesti merkittäviä henkilöitä, oli meillä sitten kyky olla ihmeiden kanavina tai ei.
Se on samaa ihmettä aina, kun Jumalan Sana vaikuttaa tapahtumiin. Ja sitä tapahtuu pienimmissäkin asioissa koko ajan.
Jokainen uskossa tehty asia saa aikaan pienen ihmeen.
Siksi kummeksun uutiskynnyksen ylitystä ihmeen mittanaruna.
- kyse ei oo
Miten uskon?
Uskon Jeesuksen opetusten sisällön ja käytän oppimaani arkielämän ratkaisujen perustana.
Siitähän Jeesuksen opetuksissa on perimmältään kyse.
"Rakasta lähimmäistäsi kuten itseäsi"; siinä on koko laki ja profeetat.
Missään ei opeteta, että siihen kuuluisi vielä ihmeiden odotustakin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan
Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv665161Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan94947- 453866
- 193522
Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv343388Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h463270No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol413163- 522859
- 422575
- 452329