DNAn mokkulamainokset saattavat partiolaiset ikävään valoon. Vaikka huumorin varjolla ovatkin tehtyjä, niin silti vihjailu on hävytöntä. Siksi meidän tulisi vakavasti harkita joukkoirtaantumista ko yhtiöstä. Myös järjestö voisi ottaa aiheeseen kantaa.
dnan mainokset
14
2310
Vastaukset
- .....
Olen samaa mieltä.
- Mamseli
Hei, hold your horses, ei kannata kaikesta provosoitua. On maailmassa suurempiakin ongelmia.
- karvanaama4444
Mamseli kirjoitti:
Hei, hold your horses, ei kannata kaikesta provosoitua. On maailmassa suurempiakin ongelmia.
On on! Tiedetään, on sen verran maailman eri syrjiä nähty. Aina on niitä, jotka katsovat asiaa ulkopuolelta ja tälläinen huumorilla esitetty menee kuitenkin totuutena. Sinä voit parillesi heittää ulkonäöstä jotain ikävää ja kokeilla paraneeko suhteesi häneen! Tiedän, että kohteliaisuus toimii paremmin.
- ottaen....
Ei kukaan voi olla noin tosikko...
Luulitko jonkun ottavan oikeasti mainokset noin todesta?- sen....
ovat monet ottaneet todesta, kun valituksiakin on tehty oikein urakalla. Lapsellista touhua - siis tämä valitusten teko.
- paraatipaikka
Puskat vaan pöllysivät leirillä kuin leirillä, loppuleiristä ei enää tiennyt kuka kenenkin kanssa parin muodosti. Eikös ne partiolaiset ole muutenkin metsän sisäpiiri? Dnan mainos on osuva ja sopivasti kertova :D
- Kikka-
Haista ihan oikeasti!! Todellakaan tiedä missä pensaikossa sinä olet ryöminyt mutta.. Osuva?? Sopivasti kertova?? Luuletko sinä idari että me partiolaiset minihameissa ja läppärit taskussa tuolla jormaillaan? Ja kyllä, olemme metsän sisäpiiri kun siellä osaamme liikkua ja liikummekin. Olenko oikeassa jos sanon että olet ihminen joka rakastaa kaupunkia ja ei osaa pärjätä metässä yötäkään? Jos olet niin koitappa miettiä vähän pidemmälle ennenkuin tulet tänne grhm.. mielenkiintoiseen keskusteluun aukomaan päätäsi, ellei tämä satu olemaan SUN harrastus. Ja jos on niin onnea ja menestystä valitsemallesi urallesi.
Kiitos! - tietämätön hassuliini
Armain viisas ihminen, se on sekaisin Marista.
- ihan oikeassa olet.
Ollaanhan me sentään nuoria. Vaikka itse en ole erityisesti mitään puuhaillut, mutta eihän kaikilta voi vaatia, että pysyisivät kaukana toisesta sukupuolesta. Kyllä niitä leiriromansseja nykyään aika paljon näkyy (niin, miksi siellä ensiapu pakissa pitikään aina olla kondomeja mukana..)
En nyt halua tällä viestillä loukata niitä partiolaisia, joilla ei ole tällaisten asioiden kanssa mitään tekemistä.
Dna:n mainokset taas ovat ihan hauskoja, ei niistä pidä nokkiinsa ottaa. Mutta eivät ne kyllä kovin osuvasti kuvaa meitä partiolaisia.
- Partiolainen itsekkin
Nehän on vaan hauskoja ja sopivasti ns. piilomainostaa partiota.
- Moderaattori III
Partio on hieno juttu.
Nuo mainoksen vitsit olivat hauskoja jotka lapsikin sellaisiksi ymmärtää. Mitään vihjailevaa niissä ei ole. Ei kannata provosoitua tyhjästä.- huumorimielessä tehty
mutta valitettavasti ontuu kovin. Aiheuttaa mielikuvaa, että partionvetäjät olisivat pedofiilejä eikä se ole edes partiolaisten etu. Vai hakeutuuko partioon pedofiilejä?????
- nup91pi
huumorimielessä tehty kirjoitti:
mutta valitettavasti ontuu kovin. Aiheuttaa mielikuvaa, että partionvetäjät olisivat pedofiilejä eikä se ole edes partiolaisten etu. Vai hakeutuuko partioon pedofiilejä?????
Ei mainoksessa sinänsä ole mitään vikaa, meikäläistä haittaa eniten ne raiskatut puvut.
Ja eikös se ole jossakin määrin rikos väärinkäyttää toisen järjestön merkkejä?
Oha ne eukot iha hyvän näkösii. - O Kotaviita
nup91pi kirjoitti:
Ei mainoksessa sinänsä ole mitään vikaa, meikäläistä haittaa eniten ne raiskatut puvut.
Ja eikös se ole jossakin määrin rikos väärinkäyttää toisen järjestön merkkejä?
Oha ne eukot iha hyvän näkösii.... jenkkilainaa parhaimmillaan.
Ei juuri yhteyttä suomalaiseen oikeaan partioasuun. Mielleyhtymä on toki vahva.
Eipä ne naiset nyt ihan lapsosia olleet nekään, noin niinkuin oikeasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k944174- 1403651
SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa
SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah863415Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia392829- 1251693
Nyt meni lopulliset lämmöt.
Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta361546Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta
Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk141201Sulla on avaimet ja keinot
Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi191184Meitä ei tule
Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌221144Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla
Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?421140