Hei millä saan naamastaa mustapäät pois nopeasti. Olen kuullut sellaisista "tarroista" mutta en löytäny niitä prismasta. Mitä muuta ja mistä löytyy hoitoa.
Kiitos vastauksista.
Kiitos vastauksista.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
mustapäät tulee takas ja mitä enemmän näpräät niitä voi tuloksena olla rikkoutuneita pintaverisuonia ja laajentuneita ihohuokosia. Siis roa auttaa.
... myös suurentuneisiin ihohuokosiin..??
Mandelic Acid (Manteli happo?) Tilaa internetista MaMa-lotion nimista ainetta, vannon vaikka minka kautta et mustapaat katoaa jonkun 3 kerran jalkeen, taa on ihan hemmetin tujuu tavaraa, supistaa myos laajentuneet ihohuokoset, parantaa arpia.. Ihme tavaraa eika tarvii kayttaa ku pari kertaa viikossa.
Hei! Mähän heti kiinnostuin tästä mama lotionista. Mistä Sinä ostit/tilasit tuotetta?
Saako ko tuotetta tilattua Suomesta vai vain ulkomailta?
Niin pidä mielessä, että tuo aine on hömppää. Ei tule toimimaan, sen voi luvata.
Mustapäitä -ei- saa pois nopeasti. Puristamalla kyllä, mutta todennäköisesti vaan pahennat tilannetta siten. A-vitamiini-johdannaisista tehdyt voiteet yleensä ovat suunnattu aknen hoitoon joka ilmenee mustapäitten muodossa. Nämä voiteet ovat reseptivalmisteita, joten käy ihotautilääkärillä.
Vois olla näköistä juu kun laittas tota kaiken parantavaa manteli happoa...... buahahahah
En ala vakuuttelemaan turhaan kun ette kuitenkaan usko, mutta lukekaa muiden kokemuksia netissa, hakusanalla "Mama lotion blackheads" Vannon et ittella toimii melkeen ekan laiton jalkeen. Lopetin kayton (kaytin n.3 kertaa viikossa) ja mustapaita alkoi ilmestymaan samoihin paikkoihin missa niit on aina ollu eli poskiin otsaan leukaan ja nenaan. Nyt oon kayttany 3 paivaa ja en edes naa niita enaa. En tieda puhuuko aloittaja nyt sellasista suurista mustapaista, mut ainaki tallasiin 'pistemaisiin' tehoaa ihan tajuttoman hyvin mulla. Taa tuo myos pintaan sellaset syvalle juurtuneet mustapaat, mulle on tullu yks poskeen, tan jalkeen se havii kokonaan.
Ei ole pakko vakuuttua, mutta mun ihon taa on pelastanut, eika ole edes rasittanu ihoa yhtaan niin paljon kuin monet muut tohnat. !
Tilasin USAsta, kun asun taalla, mutta luulen etta pystyvat kuljettamaan Suomeenkin. Hinta oli dollareissa n.40.
Just joo. Älkää ihmiset missään nimessä uskoko tollasta jööttiä. Mustäpäät ovat sen verran syväll' ihossa, että niitä millään kolmen päivän ihmeellisellä manteliöljykuurilla pois saa. Herrajestas sentään.
todella typerää väittää ettei tuote vaikuta,kun et ole sitä kokeillut.vain kokeillut voi antaa kommentteja puolesta tai vastaan
Lähinnä melko typerää väittää, että joku aine hoitaa mustapäät parissa päivässä, kun kaikki aknehoidot vievät kuukausia.
Voisitte edes lukea muiden mielipiteita, nakisitte etten ole ainoa joka on vaikkuttunut tasta aineesta. Aina kannattaa kokeilla ennen kuin torjuu vaan tylysti.
joo eli nivealta löytyy niitä "tarroja" maksaa reilu 5e, ja toimii ihan kiitettävästi, ainakin mulla, jolla ei mitään jättimäisiä mustapäitä oo.. ja omani ostin anttilasta, joten siellä niitä pitäisi olla.. :D myös lumenella on ihohuokosia puhdistava "peel off" naamio joka toimii samalla tekniikalla; levität sitä nenään ja annat vaikuttaa hetken ja repäiset irti... mutta tää lumen on kait jo vähän kalliimpi.