Olen lähdössä ensi viikolla Dubliniin, voisiko joku suositella jotakin edullisia vaateliikkeitä/kauppoja?
Onko Dublinin hintataso pljon korkeampi kuin Suomen?
Kiitos etukäteen vastanneille!
Vaatekaupat/Ostoskeskukset Dublinissa
2
2259
Vastaukset
- vinkkejä..
Sieltähän ne keskustasta löytyy :-)
Hintataso, löytyy edullisempaa ja kalliimpaa, riippuu putiikista ja vaatteesta.
Sekä ainaskin Euroopan suurin ostari;
Dundrum Shopping Centre
http://en.wikipedia.org/wiki/Dundrum_Town_Centre
Kts. myös :
http://www.dublinuncovered.net/areas.html
http://www.dublinevents.com/dublin-shopping/
http://www.dublintourist.com/directory/shopping/
Hyvää matkaa sulle! =) - Liina
Moi!
Riippuu vähän minkä tyyppistä hakee, mutta jos olet n. 20-30 vuotias, suosittelen A-Wear -liikettä (löytyy Grafton Streetiltä), Dunnes Storesia ja Penney's:ä (nämä tosi halpoja, mutta kohtuullisen laadukastakin löytyy). Siinä Grafton Streetin kulmassakin (ostoskekusta vastapäätä) oli yksi kiva kauppa, en vain muista nimeä. Grafton Streetillä on pikkuputiikkeja, mutta niistäkin osa (kuiten tuo A-Wear) on ihan kohtuuhintaisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614188KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1122731Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452232Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?291883- 241843
- 281556
- 171400
- 651310
- 1321270
- 311178