SURULIPUTUS

I hope

Eilinen tragedia, oli taas kerran, täysin turha!
Julma karu totuus on on se, että EU:N LUOMA BYROKRATIA, emme voi tehdä mitään, ilman kysymättä lupaa tuolta keski-euroopasta!
Nyt vaalien alla, samat VALTAPUOLUEET, lupaavat yhtä ja toista, on vain yksi tie yrittää saada SUOMI KUNTOON...
IRROTTAUTUA EU:STA, KÄYTTÄÄ RAHAT OMAAN MAAHAN, TUODA TAKAISIN TYÖPAIKAT, TERVEYDENHUOLTO, POLIISIT, YM YM...
NÄMÄ KAKSI VUODEN SISÄLLÄ TAPAHTUNUTTA KAMALAA JÄRJETÖNTÄ, MASSAMURHAA, JUMALA AUTTAKOON IHMISIÄ YMMÄRTÄMÄÄN NÄKEMÄÄN TOTUUS!
TUON NUOREN ONNETTOMAN SAIRAAN AMPUJAN MOTIIVI, IHMISVIHA!
Tuohon liittyy muutakin kuin, edellä mainittu!
-OTAN OSAA TÄHÄN TRAGEDIAAN-!

4

739

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ihmettä..

      sä möyhkäät täällä?

    • turvamme kun maailma pahenee loppua kohti,on Jumalanpoika Jeesus Kristus.Jumala ei tahdo että yksikään ei joudu helvettiin,vaan tahtoo että kaikki pelastuu,antoi ainoansa Poikansa ristille meidän puolesta,kuoli haudattiin ja nousi kuolleista,istuu Isän oikealla puolella.Nyt siis on Pelastuksen päivä,ota Jeesus vastaan.

      • Niin ,,

        se on totta tänäkin päivänä, että Jeesus Kristus on ainut turva ja tuki niin monelle. Maailman tilanne on kaikenaikaa vain synkistymässä. Jokainen, joka haluaa olla rehellinen myös itselleen, on tämän nähnyt. Tilanne ei tule olemaan parempi. Jeesus tulee takaisin ja ottaa omansa luokseen. Tämä koskee kaikkia palstalaisia: tule Jeesuksen luokse. Hän voi sinutkin pelastaa. Katso sivustoja: www.radiodei.fi, www.nokiamissio.fi, www.tv7.fi ja englanninkielinen: www.wstw.fm Jumalan siunausta kaikille palstalaisille!


      • tykki.m
        Niin ,, kirjoitti:

        se on totta tänäkin päivänä, että Jeesus Kristus on ainut turva ja tuki niin monelle. Maailman tilanne on kaikenaikaa vain synkistymässä. Jokainen, joka haluaa olla rehellinen myös itselleen, on tämän nähnyt. Tilanne ei tule olemaan parempi. Jeesus tulee takaisin ja ottaa omansa luokseen. Tämä koskee kaikkia palstalaisia: tule Jeesuksen luokse. Hän voi sinutkin pelastaa. Katso sivustoja: www.radiodei.fi, www.nokiamissio.fi, www.tv7.fi ja englanninkielinen: www.wstw.fm Jumalan siunausta kaikille palstalaisille!

        Jumalaa ei ole, eikä jeesusta! Se on vaan sellaista kansanperinnettä, kertomaa ja kirjallisuutta. Jos kristityt pääsee taivaaseen niin mites nämä hindut muslimit ja islamit ja muut vääräuskoiset...niitä taitaa olla muutama miljardi enemmän kuin teitä kristittyjä jotka luulette tietävänne kaiken. Uskonto on heikkoja ihmisiä varten että ne saa jotain lohtua kun ne ei kestä sitä että se on kerrasta poikki tämä elämä. Sitten on niitäkin ketkä uskoo vaan sen takia että jumala niille jotain hyvää antaisi. Ihmisten pitäis oppia luottamaan itseensä ja ottamaan vastuu teoista ja asioista yleensä. Eikä vaan jhokea että se oli tarkoitettu...jumalalla on joku tarkoitus tälle. Haha


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      156
      2888
    2. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      29
      2767
    3. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      2
      1721
    4. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      181
      1628
    5. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      205
      1485
    6. "Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...

      ...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig
      Maailman menoa
      317
      1420
    7. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      97
      1373
    8. Toivottavasti myös pysyy häkissä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �
      Suomussalmi
      15
      1188
    9. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      67
      1184
    10. Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne

      Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja
      Maailman menoa
      76
      1142
    Aihe