Lisää tietoa tulee poliisilta itseltään koko ajan siitä mitä poliisi tiesi!!!!! ja minkä perusteella ampujaa puhutettiin aseluvista? Ihmetellä vaan täytyy, että ei olisi muka ollut perusteita luvan epäämiseen.
Tieto lisää tuskaa
tuollaisissakäsissäturvalli...
292
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Sitapa sopiikin maallikon ihmetella. Tuollainen maaraaikainen lupa on tosi loysassa eli olisi varmaan peruttu, jos mitaan edellytyksia olisi ollut.
Ei sitten tullut mieleen, että jos poliisi olisi evännyt aseluvan siltä paskiaiselta, niin kaltaisesi hörhöt olisivat hilluneet kun poliisi puuttuu oikeuteen kantaa asetta... teitä kun ei voi miellyttää...ja sitäpaitsi, turha tässä poliisia on muutenkaan syytellä, kun isompi syypää olet esim. sinä mm.poliisi vastaisilla ajatuksillasi. Vai luuletko, että kaltaisesi kusipäät auttavat muutenkin sairasta yksilöä hyväksymään yhteiskunnan sellaisena kuin se on!!!??? SÄ ITSE OLET MURHAAJA!!!!!!