Kertokaahan mistä vois löytää seuraa ettei tarttis olla aina niin yksin? Onko jotain paikkaa mihin yksinäiset kokoontuu tms? oonko tosiaan ainut joka kärsii yksinäisyydestä
huoli
4
723
Vastaukset
- Henri Puumala.
Helluntaiseurakunta on yksi vaihtoehto.
- ehdotuksia..
Aloita joku harrastus, missä on paljon muitakin ihmisiä mukana yhtä aikaa...Rupea käymään esim. jumpassa, tai kuntosalilla, tai harrastamaan jotain itsepuolustusta. Tai menen vaikka johonkin kansalaisopiston kursseille. Harrastuksilta ja kursseilta saa monesti uusia kavereita. Kunhan uskaltaa myös itse avata suutansa eikä vain kökötä yksin jossain nurkassa.
Tutustu vain rohkeasti uusiin ihmisiin, niin sitä kavereita saa!
Itse olen esim. baareista saanut uusia ystäviä, sekä miehiä että naisia.
Jos et siis mikään hihhuli ole niin tässä vinkkejä meille normaaleille. - Minäkinn
Olen etsinyt,eli morsmaikku seuraa, mutta eipä tällänen pyllerö sitä löydä........ :/ Kohtalo kullakin.. Saamaton työläinen kun olen..
- ........
Jos ei ole allerginen ,hommaa koira lenkkikaveriksi y.m. koiraharrastuksiin,senkin kautta löytyy kavereita ja kotiin sitten kissakaveri !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 741094
- 691024
- 47952
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104948- 51895
- 49694
- 32674
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34587- 50580
- 38536