Hankin tänään Rasmuksen odotetun, uuden albumin. Sinkkuhitti "Living in a world with out you" on levyn ehdoton ykkösbiisi, mutta tykkäsin tosi paljon myös tunnelmallisesta "Justify"-kappaleesta, joka on ilmeisesti pitkälti Desmondin käsialaa. Vaikka jotkut kriitikot ovat haukkuneet albumia ilottomaksi, itse pidin siitä. En usko kuitenkaan, että nousee myyntiluvuissa Dead Lettersin tasolle. Mitä mieltä te muut olette?
Mitä mieltä uudesta albumista?
2
695
Vastaukset
Onhan se uus albumi ihan hyvä.
Kamulla kuuntelin,itselläni ei ole tätä levyä.
Ja hyvää musaa levyssä kyllä oli.
Vaikee sanoo miten se pärjää markkinoilla.- just older
En olisi ikinä uskonut, että hankin the rasmuksen levyn, mutta tänään ostin. Nyt olen kahteen kertaan kuunnellut levyn ja on pakko sanoa, että levy on hyvä ja nimenomaan kokonaisuutena hyvä levy.
Täytyy sanoa, että Pauli ja Lauri osaa tehdä hyviä biisejä ja niihin Desmond antaa sopivan lisämausteen ni avot, siitähän syntyy sopivan mukava keitos. Näissä on hienot melodiat ja osassa kelpo sanoituksetkin ja soundit on suurimmassa osassa biisejä niille sopivat.
Kyllä Desmond osaa ja näköjään osaavat suomipojatkin, meinaan minun mielestä ne parhaat biisit maailmassa tehdään nykyään Suomalaisten tekijöiden toimesta. Ihme ettei alaan satsata täällä enempää?
Mitään ässäbiisiä ei pysty sanomaan, mutta ehkä siksi levy onkin niin hyvä. Kaikki ensimmäiset viisi kappaletta on mielestäni aivan kelpo tavaraa, julkaista singlenä tai soittaa missä vaan ja päätösbiisi on upea.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1032179
- 611311
Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä
Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html2301149Nainen, huomasitko kun muutin sinua?
Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/971115- 101066
Tämä kesä ei ollut vielä meidän
Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos671015IS Viikonloppu 12.-13.7.2025
Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko56939Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit
Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.91932Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan
Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.175908Teet tämän niin
Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸43878