Mitä mieltä uudesta albumista?

Musatyttö

Hankin tänään Rasmuksen odotetun, uuden albumin. Sinkkuhitti "Living in a world with out you" on levyn ehdoton ykkösbiisi, mutta tykkäsin tosi paljon myös tunnelmallisesta "Justify"-kappaleesta, joka on ilmeisesti pitkälti Desmondin käsialaa. Vaikka jotkut kriitikot ovat haukkuneet albumia ilottomaksi, itse pidin siitä. En usko kuitenkaan, että nousee myyntiluvuissa Dead Lettersin tasolle. Mitä mieltä te muut olette?

2

689

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Onhan se uus albumi ihan hyvä.
      Kamulla kuuntelin,itselläni ei ole tätä levyä.
      Ja hyvää musaa levyssä kyllä oli.
      Vaikee sanoo miten se pärjää markkinoilla.

    • just older

      En olisi ikinä uskonut, että hankin the rasmuksen levyn, mutta tänään ostin. Nyt olen kahteen kertaan kuunnellut levyn ja on pakko sanoa, että levy on hyvä ja nimenomaan kokonaisuutena hyvä levy.

      Täytyy sanoa, että Pauli ja Lauri osaa tehdä hyviä biisejä ja niihin Desmond antaa sopivan lisämausteen ni avot, siitähän syntyy sopivan mukava keitos. Näissä on hienot melodiat ja osassa kelpo sanoituksetkin ja soundit on suurimmassa osassa biisejä niille sopivat.

      Kyllä Desmond osaa ja näköjään osaavat suomipojatkin, meinaan minun mielestä ne parhaat biisit maailmassa tehdään nykyään Suomalaisten tekijöiden toimesta. Ihme ettei alaan satsata täällä enempää?

      Mitään ässäbiisiä ei pysty sanomaan, mutta ehkä siksi levy onkin niin hyvä. Kaikki ensimmäiset viisi kappaletta on mielestäni aivan kelpo tavaraa, julkaista singlenä tai soittaa missä vaan ja päätösbiisi on upea.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      167
      2794
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      201
      2057
    3. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      50
      1812
    4. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      71
      1766
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1648
    6. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1501
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      81
      1214
    8. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1070
    9. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1029
    10. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      196
      1010
    Aihe