Mitä mieltä uudesta albumista?

Musatyttö

Hankin tänään Rasmuksen odotetun, uuden albumin. Sinkkuhitti "Living in a world with out you" on levyn ehdoton ykkösbiisi, mutta tykkäsin tosi paljon myös tunnelmallisesta "Justify"-kappaleesta, joka on ilmeisesti pitkälti Desmondin käsialaa. Vaikka jotkut kriitikot ovat haukkuneet albumia ilottomaksi, itse pidin siitä. En usko kuitenkaan, että nousee myyntiluvuissa Dead Lettersin tasolle. Mitä mieltä te muut olette?

2

742

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Onhan se uus albumi ihan hyvä.
      Kamulla kuuntelin,itselläni ei ole tätä levyä.
      Ja hyvää musaa levyssä kyllä oli.
      Vaikee sanoo miten se pärjää markkinoilla.

    • just older

      En olisi ikinä uskonut, että hankin the rasmuksen levyn, mutta tänään ostin. Nyt olen kahteen kertaan kuunnellut levyn ja on pakko sanoa, että levy on hyvä ja nimenomaan kokonaisuutena hyvä levy.

      Täytyy sanoa, että Pauli ja Lauri osaa tehdä hyviä biisejä ja niihin Desmond antaa sopivan lisämausteen ni avot, siitähän syntyy sopivan mukava keitos. Näissä on hienot melodiat ja osassa kelpo sanoituksetkin ja soundit on suurimmassa osassa biisejä niille sopivat.

      Kyllä Desmond osaa ja näköjään osaavat suomipojatkin, meinaan minun mielestä ne parhaat biisit maailmassa tehdään nykyään Suomalaisten tekijöiden toimesta. Ihme ettei alaan satsata täällä enempää?

      Mitään ässäbiisiä ei pysty sanomaan, mutta ehkä siksi levy onkin niin hyvä. Kaikki ensimmäiset viisi kappaletta on mielestäni aivan kelpo tavaraa, julkaista singlenä tai soittaa missä vaan ja päätösbiisi on upea.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      153
      1373
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      122
      1095
    3. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      33
      872
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      216
      839
    5. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      792
    6. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      64
      762
    7. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      143
      754
    8. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      47
      696
    9. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      57
      632
    10. Joko kaupungin johtaja saa iskeä kuokkansa kunttaan

      Särkiperällä tapahtuu 25.8 2026 klo.10.00 Fingrid Oy:n ja kahden maanomistajan kanssa maan lohkominen.Mahdollisesti täss
      Pyhäjärvi
      63
      593
    Aihe