Jo aamukuudesta on yksi sekopää natsi saanut sekoilla täällä.
Nukkuuko valvonta Holmlundin kanssa?
Nukkuuko valvonta Holmlundin kanssa?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Satunnaisesti joku käy läpi ja poistaa. Vieressä on käsi ja siinä lukee: ilmoita asiattomasta viestistä. Se ilmoitus tavoittaa ylläpidon.
Tarkoitatko sitä sekopäätä, joka oli aamutuimaan laittanut Auvista ja Saarta ihannoivia viestejä tänne? Sehän on selvästi demari!
Aseiden ihailijoita ?
Perinteisesti aseelliseen väkivaltaan ovat turvautuneet joko punaisen fasismin eli kommunismin tai mustan fasismin eli kansallissosialismin kannattajat, jotka ovat kuuluneet esim. joihinkin puolisotilaallisiin järjestöihin.
Porvariston hillittyyn charmiin ei kuulu aseet, vaikkakin olisi naiivia olettaa etteikö poliisi olisi tarpeellinen sisäisen turvallisuuden kannalta kuten armeija on tarpeellinen ulkoisen turvallisuuden kannalta. Ihmisten hyvään tahtoon ei voi liikaa luottaa, vaan joskus tarvitaan järeämpiäkin keinoja.
Ahaa! Sen takia siis kokkareet laulavat kokouksissaan tällaisia TAISTELUlauluja kun he ovat niin sotaisia ja asehulluja:
"Tää on viimeinen TAISTO, RINTAMAAMME yhtykää"
tai:
"Pakko on TAISTELLA, KUOLLA tai VOITTAA, ratkaisu eessä on tuntematon. Mutta me nostamme salkoon purppuravaatteen, TAISTOON mi työläiset kutsua voi."
Kiitos, kun selvitit tämänkin. :)
Mitä tulee kokkareiden ja näiden kouluammuskelujen kytkentöihin, niin aika vaikea niitä on tosiasioiden valossa ja terveellä aivotoiminnalla löytää. Tiedoksesi, että esim. Jokelan ammuskelijan Auvisen äiti on vanha stallari... poika vissiin toteutti niitä stalinistisia puhdistuksia (eli ihmisten mielivaltaista teurastamista), joita äiti ei aikoinaan päässyt tekemään kun syntyi väärällä puolelle rajaa...