Tarkoitus olisi lähteä kevään aikana käymään Dublinissa.
Onko kellään suht edullista hotellia/B&B-paikka mitä suositella?
Miltä alueelta yleensä ottaen mielestänne kannattaa hotelli ottaa ?
Me lennämme Dubliniin Ryan airilla. Ryanin lennot lähtevät näköjään Dublinista takaisin Suomeen jo 7:30 aamulla? Mikä on järkevin tapa matkata majapaikasta lentokentälle noin aikaisin aamulla ?
Hotelli, lentokenttäkuljetus
2
1192
Vastaukset
- JSP
Jos haluat mukavaan majapaikkaa, joka ei valitettavasti ole ihan keskustassa (bussilla 10 min) suosittelen ehdottomasti Almara B&B:tä (http://www.almarabb.com/). Siisti, viihtyisä ja omistajapariskunta on äärimmäisen avulias!! Aamupala saa valita monesta vaihtoehdosta ja se tarjoillaan pöytään, isäntä kertoo mielellään dublinista ja sen nähtävyyksistä yleensä ja häneltä saa tilattua taksin tuolle Ryanairin aamulennolla saa kätevästi (ilman välityspalkkioita). Rauhallinen sijainti.
- SusannaS
Yöllä menee lentokentälle tunnin välein aircoach-busseja, itse palasin myös hyvin aikaisella lennolla. tsekkaa tuolta bussireitti ja pysäkki mihin sinulla on helpoin mennä siihen aikaan aamulla kun tiedät majapaikkasi http://www.aircoach.ie/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614368KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1483139Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo472458Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?482370- 982025
- 241883
- 301606
- 231602
- 1531445
- 341233