Haapala A-talkissa

172043
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

toivottavasti Haapala ehdottaisi lupaa myös jalkajousille.Asiastahan siellä varmaan puhutaan. Tsemppiä Jykälle.

Äänestä

Jyrki Haapala, joka on keskittynyt vain poliisin tyohön. Ei tyyli ja asuste koulutukseen.

Äänestä
  • mitä mahtaa hyvä komisaariomme siellä haastaa. Laki ja järjestys olla pittää.

    Äänestä

ON asiallinen ja työnsä osaava.Saamme kuulla hänen ,luulen jyrkän kommenttinsa asiaan.Aseiden lupia on tiukennettava ehdottomasti.Tietenkin niitä on pimeillä markkinoilla,sille eivoi mitään.Mutta jos vähän hillitsisi aseiden määrää ja käyttöä.Nyt Jykä Haapala ole kovana.

Äänestä
  • Haapala. Pohjanmaalla on samanniminen poliisi.

    Äänestä


  • ole Varkauden kirjoitti:

    Haapala. Pohjanmaalla on samanniminen poliisi.

    ote a-talkin sivulta illan ohjelmasta: "Jyrki Haapala on komisario Varkauden poliisissa."

    Äänestä


Perästä kuuluu.Kantelu on lähetetty.

Äänestä
  • Käsiaseet kiellettävä? Vieraina sisäministeri Anne Holmlund (kok.), Ase-lehden päätoimittaja Jussi Peltola, rehtori Risto Väyrynen ja komisario Jyrki Haapala.

    Maarajaus:nakyy ja kuuluu ainoastaan Suomessa...

    Perhanan ulkosuomalaisrasistit!!!

    Olix hyva haastattelu?

    Äänestä

Varkaus sai todella paljon mainosta kahdella TV esiintymisellä viime viikolla!

Äänestä
  • Oli Haapala. Levitti vääräää tietoa ,jota esimiehet peruivat koko perjantain. Sehän on kyllä Kokoomuksen tapa!

    Äänestä

  • Ymmärrys Petti kirjoitti:

    Oli Haapala. Levitti vääräää tietoa ,jota esimiehet peruivat koko perjantain. Sehän on kyllä Kokoomuksen tapa!

    Montakohan vastaavaa asetta on jo Varkaudessa ?

    Äänestä

  • Kuulamato kirjoitti:

    Montakohan vastaavaa asetta on jo Varkaudessa ?

    Mutta Kaalimato ON !!
    ja käytin sitä just!
    Aah ja Oih !

    Äänestä

  • Uutisissa kahtenapäivänä(2).Ekaks samana kun torpalta tuli ja seuraavana aamuna oli Ari Häkkinen aamu tv,ssä ja aamu uutisissa myös varkaus nousi asiaksi.Että kuuluisia ollaan,köyhyydestä.

    Äänestä

  • Myös ykkösellä kirjoitti:

    Uutisissa kahtenapäivänä(2).Ekaks samana kun torpalta tuli ja seuraavana aamuna oli Ari Häkkinen aamu tv,ssä ja aamu uutisissa myös varkaus nousi asiaksi.Että kuuluisia ollaan,köyhyydestä.

    toi. esim. niistä loukkupyssyistä.ei se kuule jykke niistä pyssyjen määrästä vahinko eläinten pääluku ole kiinni. enemmänkin pyytäjien ja loukkujen lukumäärästä pölvästi.miettisit ensin ennenkuin julkituot. aasi ja vielä ehdokas.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tv1 klo 21.05 kirjoitti:

http://www.yle.fi/tv1/ohjelmaopas.php?date=20080925&time=2105

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu