Mikä siinä on, että ei voida suoraan kertoa onko pyörä tuonti- tai kolarivehje????
Varsinkin liikkeet, jotka myyvä tuontipyöriä, pienillä kilometreillä vituttaa. Me ostajat emme ole niin tyhmiä, kuin mitä te luulette. Niitä "eurokilpiä" ei laiteta vanhoihin pyöriin huvikseen vaan ne ovat joko tuonti- tai kolarimopoja, jonka takia niissä on "uudet" kilvet. Älkäää myöskään kuvatko pyöriä niin, ettei rekisterikilpeä voi nähdä.....Se herättää enemmän epäilyksiä.
Tuontiautoista, joista pyydetään samaa mitä suomiautoista alan ymmärtää, koska niissä on yleensä paremmat varusteet/sisusta, muttä entä pyörät?
Kysymys liikkeille!!!!............ja pari neuvoa
4
1007
Vastaukset
- El Cumbanchero
Entäs nämä idiootit, jotka ovat yrittäneet myydä prätkäänsä koko kesän?
Ensin alennetaan hintaa viikko viikon jälkeen ja sitten, kun tulee pakkaset kerrotaan kiireessä, että pyörä onkin kerran tai kaksi kaatunut pusikkoon tai nurmikolle, jonka takia tyttöystävä on halunnut, että kaikki pyörän katteet maalataan ja kilvet uusitaan. ja vielä päälle kerrotaan, että markkinoiden paras ja halvin!!!
p. vitun s. Sellaista ei ole, kuin paras ja halvin.
Vittu mä ostan uuden pyörän kaupasta, kun mä en halua, että mua pidetään idioottina. Voin olla idiootti siinä, että maksan pikkasen enemmän liikkeelle, mutta olen silti idiootti omasta halustani.- mielipiteitä?
ihmisiltä, jotka ei halua että niitä pidetään tyhminä.
Mutta aikuisten oiekasti, minulla on myynnissä Suomen vähiten ajettu Suzuki ja hintakin vain 2000.
Uskokoon ken haluaa, mutta siitä saa joku hyvän pyörän. - ketoo.,
Hyvä että edes kertoo asian laidan,tietenkin pitäisi tollaset sanoa jo heti puhelimessa ettei tarvi mennä kuulee asiaa toisellepuolen suomea.
näyttää jotku pyörät olevan myynnissä vuodesta toiseen,huvinsa kullakin.... - Nimetön
ketoo., kirjoitti:
Hyvä että edes kertoo asian laidan,tietenkin pitäisi tollaset sanoa jo heti puhelimessa ettei tarvi mennä kuulee asiaa toisellepuolen suomea.
näyttää jotku pyörät olevan myynnissä vuodesta toiseen,huvinsa kullakin....Moi,
Noita moottoripyöriä on kahta mallia, ne joilla on kaaduttu ja ne joilla tullaan kaatumaan.
Meillä ainakin kerrotaan jos pyörä on kaadettu ja korjattu.
Niin kuin nytkin meillä myynnissä on pyörä johon laitoin jo myynti ilmoitukseen että on nähtävissä jälkiä.
Korjaamme kaadetut laitteet UUSILLA alkuperäis osilla eli emme tee mitään kittipalloja.
Tervetuloa tutustumaan toimintaamme.
Terv:
Jake
SGB 74
www.onlyfast.fi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku504154Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt351959Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1531346- 1541232
Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti421024- 192992
Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.229976- 80947
- 55820
Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm122815