muuntajan sijoittaminen

Terve!

Tässä pikapuolin pitäisi keittiörempan johdosta laittaa 12v halogeenisarjoja kaapistojen pohjiin välitilaan mutta muuntajan sijoittaminen tuottaa ongelmia, mikä on järkevä paikka sille? Miten piuhat kannattaa vetää niille?
2524
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Muuntajat voi sijoittaa kaappien päälle, jonne pistorasia seinään ja johdot voi tiputtaa alas kaapin takana, kaapissa tai laittaa putket seinään uppoon.Ne voi sijoittaa kaapin sisään ja tulppa pistorasiaan. Ne voi sijoittaa kaapin pohjatilaan, jos tulee tupla pohjalla. Vain mielikuvitus on rajana.

Äänestä
  • luovu halogeeneista ennenkuin talosi palaa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


halogeeniheikki kirjoitti:

Terve!

Tässä pikapuolin pitäisi keittiörempan johdosta laittaa 12v halogeenisarjoja kaapistojen pohjiin välitilaan mutta muuntajan sijoittaminen tuottaa ongelmia, mikä on järkevä paikka sille? Miten piuhat kannattaa vetää niille?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu