Nykyisin on suurta muotia tehdä mitä erilaisempia ns. hybridikoiria ettenkö sanois cocktaileja EI siis sekarotuisia!!! Minäkin täsä aattelin pistää onkeni veteen eli lusikkani soppaan ja astuttaa tuon chihuahuani tanskandogilla. Tulee varmaan melleviä pentuja? Haluaako jo joku varata parhaat päältä? Kuka enää rotukoiria haluaisikaan kun muotia on PERSOONALLINEN sekoituskoira.
Ja hintahan on sitten muutamia satoja euroja sillä nämähän EIVÄT siis ole sekarotuisia vaan hybridejä.
chihuahua-tanskandoggi mix?
13
2071
Vastaukset
- haluat kertoa
Mitä asiaa vastaan siis kapinoit nyt tällä viestilläsi? Sekarotuisia vai kahden rodun sekoituksia vastaan vai rotukoiria vastaan? Selvästi olet jostain tuohtunut, mutta yllättävän kovaa on kolahtanut, kun on viesti asiasta pitänyt väsätä. Kerropa seuraavan kerran asiasi ilman sen sarkasmiin piilottamista.
- EiTiukkapipo
se on se huonokin huumori! :D Sarkasmihan ei ole kapinointia tai tuohtumuksen ilmaisua! Eli nyt SINÄ olet tainnut käsittää jotain ihan väärin :D Kaiva se herne nenästäsi ja relaa beibe!
- MenninkaisNeiti
Että niinko tekemällä teet seropeja?
MImmonen koiranomistaja oikein olet?
=> VASTUUTON JA HUONO!- mielelläni
varata yhen pennun, mielellään nartun. Maksan vaikka mansikoita tai maltaita mutta voisin tarjota myös vaihtarina irlanninsusikoira-karkeakarvainen mäyräkoiraristeytyspennun joka tulee ihan kohta luovutusikäiseksi. Ja myöhemmin talvella on aie astuttaa tuo nahkamäyris englanninvinttikoiralla. Kyllä se hybridijalostus on poikaa :D
- KAHTOS
Miten olis jos panisit vaikka ite elefanttia??
Mieti sitä kuinka se pienempi joutuu kärsimään!!!!!!!!!!- Xisca
niin aloittajan kuin jonkun muunkin viestit olleet ihan huumorimielellä kirjoitettuja sillä eihän kukaan ole oikeesti niin laholatva että kääpiökoiran jättiläisellä astuttaisi jos haluaa pitää narttunsa hengissä. Johan tuon kirjoitustyylistäkin vitsailuksi arvaa ja viimeistään silloin kun huomaa aloittajan nimimerkin joka paljastaakin kaiken.
Itse kyllä aina räkytän suunnitelmallisesta sekarotuisten "jalostuksesta" mutta ainakin minä otin nämä jutut ihan vitsinä. Hyvyydestä en sano juuta enkä jaata sillä jokaisen huumorintaju kun on subjektiivista. - tää on hauska
Xisca kirjoitti:
niin aloittajan kuin jonkun muunkin viestit olleet ihan huumorimielellä kirjoitettuja sillä eihän kukaan ole oikeesti niin laholatva että kääpiökoiran jättiläisellä astuttaisi jos haluaa pitää narttunsa hengissä. Johan tuon kirjoitustyylistäkin vitsailuksi arvaa ja viimeistään silloin kun huomaa aloittajan nimimerkin joka paljastaakin kaiken.
Itse kyllä aina räkytän suunnitelmallisesta sekarotuisten "jalostuksesta" mutta ainakin minä otin nämä jutut ihan vitsinä. Hyvyydestä en sano juuta enkä jaata sillä jokaisen huumorintaju kun on subjektiivista.doggi ja mäykky- risteytyksiä, miten päin menikään, kiipeskö mäykky toisen selkään, vai nostettiinko se, vai kuis?
Totta silti on.
En ole nähnyt livenä...
Muuten on mukava visioida eri rotujen risteytyksiä mielessään, kuten joku whippet basset hound tms.
Enkä tarkoita, että niitä pitäisi kenenkään teettää!!! - :P...
Xisca kirjoitti:
niin aloittajan kuin jonkun muunkin viestit olleet ihan huumorimielellä kirjoitettuja sillä eihän kukaan ole oikeesti niin laholatva että kääpiökoiran jättiläisellä astuttaisi jos haluaa pitää narttunsa hengissä. Johan tuon kirjoitustyylistäkin vitsailuksi arvaa ja viimeistään silloin kun huomaa aloittajan nimimerkin joka paljastaakin kaiken.
Itse kyllä aina räkytän suunnitelmallisesta sekarotuisten "jalostuksesta" mutta ainakin minä otin nämä jutut ihan vitsinä. Hyvyydestä en sano juuta enkä jaata sillä jokaisen huumorintaju kun on subjektiivista.otin kuin otinkin sen ihan vitsil muuten ,mut halusin vaan kirjottaa jotain "iskevää siihen..juu u
- se...
tää on hauska kirjoitti:
doggi ja mäykky- risteytyksiä, miten päin menikään, kiipeskö mäykky toisen selkään, vai nostettiinko se, vai kuis?
Totta silti on.
En ole nähnyt livenä...
Muuten on mukava visioida eri rotujen risteytyksiä mielessään, kuten joku whippet basset hound tms.
Enkä tarkoita, että niitä pitäisi kenenkään teettää!!!Mäykkä odotti soffalla pistooli ojossa dogia joka peruutti. 'piip''piip''piip' (kuormurin peruutusääntä matkien).
Tosta on jo kauan aikaa ja silloin hybridien yritelmät vietiin peruutuspiikille. Tapaus on tosi. Onneksi.
- Ihmettelen Kyllä
että millä saat sen dogin kalun mahtumaan chihusi värkkiin?
- Sarkasmi
joskos laittas väliin suppilon..
- Xisca
Sarkasmi kirjoitti:
joskos laittas väliin suppilon..
se oo ihmisilläkin että mitä isompi mies, sitä pienempi..
- Hyhyhyhyhyvävävävääv
Haha.. Joo mä kanssa voisin tuosta yhdistelmästä heti varata pennun! Tosin itse astuttaisin mieluummin tanskandoggi nartun chihu uroksella niin synnytys saattaisi sujua vähän helpommin. Pitäähän sitä chihua kyllä hieman varmaan jelppiä että yltäisi tanskandogin astumaan.. =D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1902708Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482417Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061132- 1011007
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait243834Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20820Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka288791Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies91786Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22718