pömpeli jossa vaaltuusto ehdokkaat saisivat kehua mitä he tekisivät ja miten kehitettäisiin kaupungia sekä kaupunkilaisten hyvinvointia.
Ukin torille
pitäisi saada puhuja
4332
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
vaikka "vihreältä oksalta" kuka tahans kaupungilaine :) ja viis ja kuus oikeinkirjoituksista
Ainakin minä olisin eturivissä kuuntelemassa. Ja sitten mentäisiin EKA-kebabiin syömään rullakebabit:)
Ei sellaista saa laittaa. Siinähän voisi joku saada vaikka jotain järkevää sanottua kansan syvistä riveistäkin. Eihän kansan ääntä ja kritiikkiä nyt sovi tietoisuuteen saattaa. Puhumattakaan, että siitä voisi joku uusi poliitikko innostua keräämään kannatustaan sujuvalla asiapuheellaan.
Annetaan poliitikkojen vaan päättää kaikista asioista oman viisaan päänsä mukaan suljettujen ovien takana kammioissaan. Jos joku haluaa tuoda mielipiteitään julki niin ostakoot palstatilaa lehdestä vaan kovalla rahalla tms. jne.
Täällä palstatila ei maksa mitään. - Silti aika hiljaista on.