Lähtisin perheen kanssa mallorcalle pariksi viikoksi lomailemaan mutta haluaisin joko hyvän huoneistohotellin mielellään 2 makuuhuoneella läheltä ruokakauppoja tai hyviä ravintoloita (oma uima-allas olisi myös ) tai allinc huoneistosta, jossa tietysti hyvät ruoat tai vuokrata asunnon 4 hlölle.
Osatteko neuvoa? Kaikki hyvät vaihtoehdot otetaan huomioon. Perheemme on matkaillut Eurooppaa ristiin rastiin ja nyt Mallorca on tullut ajankohtaiseksi.
Auton tulemme vuokraamaan myös, joten myös ne vinkit kuultaisiin mielellämme.
Lapset ovat 9 ja 12v. aikuiset 40v, eli ei bailausta ja discoja...
Hyviä uimarantoja rakastamme ja snorklaukseen menee tunteja päivittäin.
Perheen kanssa -09/kesä
6
2621
Vastaukset
- lplok
Palma Nova ja viva palmanova huoneistohotelli.
- Huevos con gas
Palma nova ja Viva Palma nova. Iso kauppa km päässä, lähin ranta vajaa puoli km, useita rantoja n. 1 km säteellä, ruokapaikkoja useita.
Palma sopivan lähellä, taksilla hetkessä ja n. 15€. Vuokra autolla Palma novasta helppo aloittaa Mallorca kierros, johon tietysti kuuluu länsilaidan vuoristo reitti, Valldemosa Soller formentor, Alcudia.
- don luis
sea club hotelli.hyvä paikka vaikka alcudian huonot puoletkin laskisi mukaan(ruuhkainen ranta,kallis)
- Mallorcalta palannut
Coral de Mar Alcudiassa oli ihan huippu! 2 vuotta vanha huoneistohotelli, pienehkö, tyylikäs ja siisti, satama-alueen ja rannan tuntumassa. Lähikaupat tosin aika kalliita, isompaan ja halvempaan markettiin ehkä 600 m.
- minäkin suosittelen
Mallorcalta palannut kirjoitti:
Coral de Mar Alcudiassa oli ihan huippu! 2 vuotta vanha huoneistohotelli, pienehkö, tyylikäs ja siisti, satama-alueen ja rannan tuntumassa. Lähikaupat tosin aika kalliita, isompaan ja halvempaan markettiin ehkä 600 m.
Alcudiassa ei ole harmia discoista ja baareista. Siisit paikka. 14km hiekkarantaa jne
Jos hotelli kelpaa majoitusvaihtoehdoksi, ehdottomasti Botel Alcudiamar. Parempaa paikkaa ei hotellille voi enää juurikaa olla. Rannassa, niemenkärjessä omassa rauhassa.Silti Port d´Alcudian keskutaan, jossa laaja valikoima ravintoloita ja jonkin verran kauppojakin on vain n 200m.
Jos rauhallista lomaa haluaa, Palma Nova ja Magafull kannattaa unohtaa. Esim Tjäreborgin sivuilla eka lause näistä kohteista on "täällä on saaren kovin meno..." - 40v ja lapset 10 ja 12
minäkin suosittelen kirjoitti:
Alcudiassa ei ole harmia discoista ja baareista. Siisit paikka. 14km hiekkarantaa jne
Jos hotelli kelpaa majoitusvaihtoehdoksi, ehdottomasti Botel Alcudiamar. Parempaa paikkaa ei hotellille voi enää juurikaa olla. Rannassa, niemenkärjessä omassa rauhassa.Silti Port d´Alcudian keskutaan, jossa laaja valikoima ravintoloita ja jonkin verran kauppojakin on vain n 200m.
Jos rauhallista lomaa haluaa, Palma Nova ja Magafull kannattaa unohtaa. Esim Tjäreborgin sivuilla eka lause näistä kohteista on "täällä on saaren kovin meno..."Miksi lähteä Alcudiaan asti etsimään rauhaa. Suomessa löytyy sellaisia korpia missä ei ole ristinsielua. Viikko Alcudiassa on liikaa, lapset hyppivät seinille. Alcudia on vanhuksille ja perheille joiden lapset ovat 0-5v sitä vanhemmat kaipaavat jotain muutakin kuin hiekkakaukkujen tekoa rannalla. Palma nova on ehdottomasti yksi Mallorcan parhaita kohteita. Magaluf on ehdottomasti nuorisokohde, mutta se on mukavasti Palma novan kyljessä kiinni joten siellä on ihan mukava pyörähdellä. Valoisaan aikaanhan Magalufkin on aika rauhallinen paikka. Väärinpäintalokin on magalufissa, 3d teatteri ja vesipuisto, lapsille taas ohjelmaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,1053525Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista
ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv2012267Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle
Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,02110Sanna on pakottaja, domina
Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k371852Skodan hankintaan painostaminen toi potkut
Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll91659- 951108
No onneks ei tartte sit olla
Mustis ku se ootki sinä itte 😂😂 Oon pelännyt että ehkä teille kehkeytyy jotain enemmän ku niin paljon yhteistä mut....5890- 51872
Lahden kolarisuma ja automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä
Olisiko uudehkojen autojen automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä vähentänyt kolareiden määrää tuolla Lahden tiellä? Sumu69827Sinkkuihmisten suppea kuva maailmasta.
Siskoni on jo vannoutunut sinkku. Hän ei haaveile mitään suhdejuttuja. Mutta välillä mietin, miten vähän ja suppeasti130792