Hei!
Kamu muuttaa Sofiaan ja halu olis mennä käymään. Miten Sofiaan pääsee edullisimmin...
Vinkkejä 80)
Miten sofiaan pääsee halvimmin--vinkkejä
5
1044
Vastaukset
- Expat
Halvalla jos pitää päästä, niin ehdottaisin kävely-liftaus -linjaa, mutta mikäli olet valmis jotain maksamaankin, niin lentokone lienee hyvä vaihtoehto.
Helsingistä pääset kätevimmin Sofiaan Malevilla Budapestin kautta.
Muita vaihtoehtoisia kenttiä, joista on suora yhteys Sofiaan ovat mm. Praha, Frankfurt, Moskova, Varsova, Wien, Lontoo ja Pariisi.- saver
...halvin. Eli etsi www.supersaver.fi kautta Sofian lennot. Muutaman vuoden kokemuksella sanon, että ehdottomasti halvin paikka ostaa liput.
- aikataulut ?
saver kirjoitti:
...halvin. Eli etsi www.supersaver.fi kautta Sofian lennot. Muutaman vuoden kokemuksella sanon, että ehdottomasti halvin paikka ostaa liput.
Supersaverilla? Onko tullut paljon ylibuukkaustilanteita vai onko kaikki mennyt
suht nappiin? - ok!
aikataulut ? kirjoitti:
Supersaverilla? Onko tullut paljon ylibuukkaustilanteita vai onko kaikki mennyt
suht nappiin?Koskaan ei ole ollut ylibuukkausta. Juuri tulimme Sofiasta, Budabest-Hki kone myöhässä, vaikka tiesimme sen Budapestin tiedotteiden kautta, tuli myös tekstari kännykkään ko.asiasta. Supersaverilla erittäin hyvä palvelu.
- eräs toimistopäällikkö
Itse menin huhtikuussa Air Berlinillä Helsingistä Düsseldorfiin ja Dortmundista (60 km Düsseldorfista, säännöllisesti kulkee junia ja keskustasta lentokenttäbussi lentokentälle) WizzAirilla Sofiaan. Tuo WizzAir on todella halpa! Saksaan pääsee myös edullisesti Ryanairilla Tampereelta. Toki helpointa on mennä Malevilla Budapestin kautta Sofiaan eikä törkeän kallistakaan.
http://www.airberlin.com/site/abvakanz_c.php?LANG=fi
http://wizzair.com/?language=EN
http://www.ryanair.com/site/FI
http://www.malev.com/bp/eng/index.asp
Toki jos on aikaa, niin Itä-Euroopassa on tosi edullista matkustaa busseilla tai junalla.
Kannattaa kattella esim. Eurolinesin busseja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ja taas ammuttu kokkolassa
Kokkolaisilta pitäisi kerätä pois kaikki ampumaset, keittiöveitset ja kaikki mikä vähänkään paukku ja on terävä.605768- 1154980
Helena Koivu on äiti
Mitä hyötyä on Mikko Koivulla kohdella LASTENSA äitiä huonosti . Vie lapset tutuista ympyröistä pois . Lasten kodista.4042947Ovatko naiset lopettaneet sen vähäisenkin vaivannäön Tinderissa?
Meinaan vaan profiileja selatessa nykyään valtaosalla ei ole minkäänlaista kirjoitettua tekstiä siellä. Juuri ja juuri s961435Suomi vietiin Natoon väärin perustein. Viides artikla on hölynpölyä. Yksin jäämme.
Kuka vielä uskoo, että viides artikla takaa Suomelle avun, jos Suomeen hyökätään. Liikuttavasti täällä on uskottu ja ved3401129- 65971
- 29968
Sydämeni on sinun luona
Koko ajan. Oli ympärilläni ketä oli niin sinä olet vain ajatuksissa ja tunteissa. En halua muiden kosketusta kuin sinun46886Trump ja Venäjä
Huomasitteko muuten... Käytännössä ainoat valtiot, joille Trump EI eilen asettanut typeriä tariffejaan, olivat Venäjä ja109867Jatkuva stressitila
On sinun vuoksesi kun en tiedä missä mennään mutta tunteeni tiedän ainoastaan52839