kellään kokemusta sähkökäyttöisestä moottoriöljyn imupumpusta esim. (Motonet)?
Hoitaako homman vai onko leluja.
Hoitaako homman vai onko leluja.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
sillä saa vaihdettua öljyn kyllä käsiään likaamaatta, vaikka liruttamistahan sen nopeus on verrattuna pohjaropun avaamiseen ja painovoiman tekemään työhön. pumppu toimii 12-voltin järjestelmällä eli hauenleuat vain akkuun kiinni.
öljypumpulla ei voi niin hyvin taata, että kaikki vanha öljy tulee ulos -mutta jos se ei päänvaivaa tuota, niin osta pois. saa sillä kuitenkin suurimman osan ulostettua..
pumppu on mukavempi vaihtotyyli, jos et tykkää/pysty menemään auton alle ryömien proppua avaamaan. sillä saa riittävällä tarkkuudella öljyt pois.
Kiitos vastauksesta, pitänee kai tuollainen ostaa Motonetista.
Mulla on tuollainen -95 nakumersu ja siinä on se koneen alaosa niin hyvin verhoiltu ettei jaksais sitä aina purkaa.