Kirjoitat viestin jonnekkin esim vastaa jollekkin. Klikkaa lähetä niin tulee suoli24:n tapaan herja, nyt vaan kävi niin että kun meni selaimella takaisin päin että lähettää taas uudestaan se niin kirjoituskin katosia. Ei ole eka kerta kun näinkin käy. Usein käy niin että herjaa sen lähettämisen jälkeen jotain.
Kiva kun kirjoitettu
viesti katoaa..
1100
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Joo, ei ole kivaa kun olet kirjoittanut pitkän viestin ja kun yrität lähettää, niin eikös tule joku viive taas sivulle (ruuhkaa/muuta vastaavaa niin kuin on herjannut, äääähst!), ja eikös se viestikin katoa sen siliän tien. Kyllä aika paljon harmittaa kirjoittaa uudelleen jo kirjoittamansa eikä sitä samassa muodossa enää muistakaan kirjoittaa, joten viestistä tulee "raajarikko" noin kuvaannollisesti.
Kysynkin, miksi se kirjoitus katoaa? Eikö voi asentaa systeemiä niin, ettei viesti katoa ruudulta vaan jää sinne odottamaan uudelleen lähetystä, vaikka jokin häiriö lähetyksen aikana tulisikin. Kukapa noita viestejä viitsii moneen kertaan systeemin toimimattomuuden vuoksi kirjoittaa, joten eikö tosiaan ongelman ratkaisemiseksi ole mitään tehtävissä? Ei ole minullekaan ollut yksi ja ainoa kerta, vaan toistunut useinkin.
JA SEKÖS HARMITTAA - TODELLA!!