Kommentteja nimestä!! Kiittää hän.
Neela Iisa Emilia
tyttöpienipesusieni
9437
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Iisa Emilia riittäisi ja olisikin erittäin kaunis yhdistelmä.
En ole ainakaan vielä tottunut Neela-nimeen. Minusta se on omituinen, ikään kuin Leena nurinpäin.
edellistä. Neelan voisi jättää pois. Iisa Emilia on raikas kokonaisuus.
Minun mielestäni tuo Neela on hyvinkin suloinen.
Oman tyttöni nimi Nela. :)
Emilian tilalle vaihtaisin jotain muuta, jotenkin tuntuu kun tuo Neela on erikoisempi niin sitten ei noin "tavallinen" nimi sopisi...?
vaikka pelkkä neela emilia käy kuten myös iisa emilia.mutta sinun vaihtoehto tosi kiva.
Voisin toki kertoa, tuosta nimestä hiukan lisää :) tuo Emilia on nimessä vähän sen takia että se on pyörinyt meillä suvussa ja mielestäni se on kaunis nimi. Mies ei halua Iisaa ensimmäiseksi nimeksi, minä taas olisin pitänyt kovasti, Neela puolestaan oli melkolailla ainoita nimiä, jotka kumpikin kelpuutti ensimäiseksi nimeksi. Keskimmäiseksi nimeksi oli ehdolla myös Isla, mutta mieheni piti enemmän kuitenkin Iisasta.
Omaan korvaan nimi kuulostaa kauniilta ja juuri siitä syystä halusimmekin ulkopuolisten ihmisten kommentteja nimestä, ettei sitten tule mitään ihan hullua nimeä lapselle annettua, sillä hän toivon mukaan kantaa sitä lopun elämäänsä!
niin ja koska pelkkä neela iisa tai neela isla eivät kuulostaneet hyviltä oli keksittävä jotain muuta lisäksi nimelle ja näin ollen emilia tuntui luontevalta.
Kommentoikaa vaan vielä lisää.
...ihan vain Iisa Emiliasta.
Nätti nimi!!
Etenkin Neela nimestä pidän kovasti!
Itse pitäisin enemmän yhdistelmästä Neela Iina Emilia
Hyvä nimi.