Lyödäänkö vetoa, että

mikään ei muutu vaalien jälkeenkään.
Mikkleiläinen äänestäjä uhoaa äänestävänäs uusia ihmisä, mutta ei uskallakaan tehdä sitä.

Samat hahtolaseppäläviitamiesstenairas jne.ketju jatkaa..jatkaa ja jatkaa.
6808
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Täysin samaa mieltä kanssasi. Uhoa riittää mutta tosipaikan tullen paskotaan rätteihin. Sama homma se tosin on joka paikassa ja oli sitten kyseessä mitkä vaalit tahansa. Ilmiö ei siis ole mikkeliläisten keksintöä.

Äänestä

eikös hahtola ole jo jäämässä pois ja kuka on sten? Sopivassa suhteessa uusia ja vanhoja olis hyvä. Vaikka onhan uusia tullut ennenkin ja ei mitään muutosta.

Äänestä

listallasi olevista sanoi mulle kerran, et hänski pitää korjata mahdollisimman pian ja aijon siis sitä äänestää.

Äänestä
  • kaupungilla ei ole rahaa ja se o fakta
    valinta on sairaat vai joku kuolevan lajin pallokentta

    Vastaus sairaat !!!

    Äänestä

En missään nimessä sellaista ihmistä joka harrastaa liiketaloutta Mikkelissä!!!!
Mutta äänestän sellaista joka ymmärtää talouden päälle tai perheelliselle joka katsoo alhaalta käsin. Kunnallisvaaleissa pitäis olla äänesty aktiivisuus huippuluokkaa. Näin ainostaan voidaan vaikuttaa kuntamme asioihin. Pressan vaalella on vaan media julkisuus, joka ei juuri meitä koske, kuten kunnallisvaalit. Ei se haittaa vaikka antaisin ääneni naapurin ukolle, koska ei ne kokouspalkkiot päätä huimaavia ole.
Mutta olen muuttanut puolue kantaani. Ja se on pers. Suomalainen.
Vaikka Soinin Eu politiikasta olen toista mieltä, mut muuten näkemykseni on sama miltei.

Äänestä
  • Ainakin jos katsoo mikkelin ps listaa,niin äänestämättä jää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


perussuomalainen suomalainen kirjoitti:

mikään ei muutu vaalien jälkeenkään.
Mikkleiläinen äänestäjä uhoaa äänestävänäs uusia ihmisä, mutta ei uskallakaan tehdä sitä.

Samat hahtolaseppäläviitamiesstenairas jne.ketju jatkaa..jatkaa ja jatkaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu