Uusi Ford Foucus

Onko tietoa esittelyajankohdasta, markkinoilletulosta, löytyykö edes salakuvia mistään?
2765
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Focus II esitellään keväällä 2004 Geneven autonäyttelyssä. Myynti alkaa keski-Euroopassa kesällä 5-ovisella mallilla. Suomeen ensimmäiset tulevat vasta vuoden lopussa. Farmari tulee vuoden 2005 alussa.

Video ja kuvia löytyy:

http://www.autobild.de/

Itse olen pettynyt muotoiluun. Autossa ei ole enää samaa särmää kuin nykyisen Focuksen tullessa myyntiin. Silloin kaikki haukkoivat henkeään ja vanhat Fordi-kuskit manasivat että: "****lauta, pitääkö mun nyt hommata tuon näköinen auto".

Ford on kopioinut liikaa VAG-konsernia. Muotoilu ei näytä enää omaperäiseltä, vaikka ajo-ominaisuudet varmasti ovat hienot.

Äänestä
  • Jep, näillä näkymin nimimerkki vokuksen tiedot ovat ihan oikeita, ja yhdyn noihin mielipiteisiin muotoilustakin. Mutta ensi ajokokemukset saat tulevasta Focuksesta ajamalla Focus C-Maxin, Mazda 3:sen tai Volvo S40:sen. Focus kyllä tulee olemaan erilainen kuin mikään näistä, mutta kaikki perustuvat samaan konstruktioon ja pohjalevyyn.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kartsa kirjoitti:

Onko tietoa esittelyajankohdasta, markkinoilletulosta, löytyykö edes salakuvia mistään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu