Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

onneton

Minulla on jonkun aikaa sitten todettu psoriasis, ei paha mutta kuitenkin. Inhoittavan näköisiä läiskiä on eniten nivusissa. Kysynkin kuinka suhdaudutte sellaiseen partneriin,,, sehän ei ole tarttuvaa.
2435
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minua ei haittaa (itse olen vaikean atopian uhri). Tiedän siis homman,sillehän ei itse mitään voi. =/ Onneksi omaa/muita miehiä ei asia ole koskaan vaivannut. Kysynyt uteliaana mitä on ja ottanut asian hyvin (ilman hylkäämisiä tai pelokkaasti).

Oikea ihminen ei asiasta siis häiriinny, on vain utelias ja ymmärtäväinen. =)

Äänestä

Eihän psori ole mikään spitaali.. Kyllä sitä ihmisillä on kaikenlaisia ihovaurioita muutenkin. nyppyjä, luomia, arpia..ihan tavallisillakin.
Ei muuta kuin menoo vaan!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ukkeli kirjoitti:

Minulla on jonkun aikaa sitten todettu psoriasis, ei paha mutta kuitenkin. Inhoittavan näköisiä läiskiä on eniten nivusissa. Kysynkin kuinka suhdaudutte sellaiseen partneriin,,, sehän ei ole tarttuvaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu