Löytyykö jostain päin Suomea mökkiä viikon vuokralle jouluna tai uutena vuotena, jossa olisi sellainen ulkoporeallas?
Oletko itse vuokrannut sellaisen mökin aiemmin joltain?
Oletko itse vuokrannut sellaisen mökin aiemmin joltain?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
minä en usko että sellaista edes löytyy. Hyvä kun suihku on eikä sitäkään jokaisessa. Mutta ehkä esim. Katinkulta ja mökki sieltä...on koko kylpylä altaineen ja ulko-allas myös.
itse olen ollut kaveriporukalla Jyväskylän pohjoispuolella Laukaassa sellaisessa, mutta en suosittelisi perhelomalle. Firma ja kaveriporukka reisuissa ei niinkään arvosta mökin ympäristön viihtyisyyttä ja paikan rauhalllisuutta. Ulkoporeamme ihan hauska kokemus ja jos kylpytynnyri riitää niin mökkitarjontaa on jo huomattavasti enemmän.
Tuollaisen ulkoporeammeen hinta on 10.000 eurosta ylöspäin, jolloin niitä on pääasiassa yritys asiakas kohderyhmälle olevissa mökeissä ja niidenkin pääkäyttö on tilaussauna periaate ei niinkään vuokraaminen viikonlopuksi tai viikoksi perhelomailijoille.
sijaitsee Varjolan tilalla Laukaassa eli n 5 km Peurungasta pohjoiseen.
Kyllä on mökki ulkoporealtaalla,Virroilla,pohjois-Pirkanmaalla. Valitettavasti joulu ja uusivuosi jo varattu, mutta pikkujouluaikana vielä vapaata ja ensi vuonna sitten. www.vuokraamokki.com