Siis vene Kaisla 525 erä ja kaupan oleva kone olisi Suzuki 15 4-t. Sanoin heti että liian iso mutta nettiä tutkiessani huomasin että sama kone kuin kymppi heppainen. Kaisla miehet huomio, onko kone liian iso.
Vastaukset 3
- liian iso
mutta ylimääräisestä tehosta ei ole olennaista hyötyä. kulkee ehkä 2 kn. kovempaa kuin kymppiheppaisella.
En ole kaislamies, mutta kun vene ei ole liukuva eikä edes puoliliukuva, niin mielestäni kone on turhan iso trimmitasonkin kanssa. Tietysti ihanne olisi jos pääsisi kokeilemaan, mutta uskosin että pienemällä ja kevyemmällä kulkisi sivistyneemmin.
- Esuli!
Mulla on kyseisessä veneessä ollut kaksivuotta 15 heppanen sutuki sähkökäynnistyksellä. Hyvin toimii ja on vieläpä turvallinen. Kulkee noin 16 solmua eli 30km/h.
seuraavaksi laitan luulötavasti 20 tohatsun.
Mulla on omatekemä lisä trimmi moottorissa, ei roiski ja menee todella kauniisti.
Kymppi on liian pieni tähän paattiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 791100
- 1041075
- 67512
- 47483
Taiteiden yö
Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...8446Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?
Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/112441- 13440
- 42422
- 15396
Kysymys palstalaisille: kuinka moni nainen sietää miehen "pakkomielteistä" sekaantumista elämäänsä?
Siedättekö tai sietääkö teidän naisenne miehen "pakkomielteistä" sekaantumista naisen harrastuksiin, ulkonäköön, työhön83391