Karseen

kun nuorilla tytöillä housut roikkuu niin että peräreikä vilkkuu, kummaksi on muoti nykyään mennyt, eikö vanhemmilla ole kanttia sanoa tälle nykynuorelle mikä olis viksun näköstä, ennen kuin lasketaan ihmisten ilmoille ja yönselkään.
61069
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

tekevät ittestään vaan naurunalaisia, muka seksikkään näköisiä, pikku pennut.

Äänestä

Toinen muoti-ilmiö vai mikä lienee kun joillakin pojan koltiaisilla on ainakin 10 numeroa liian suuret housut.
Housun haarat laahaavat polvien alapuolella.
Asua täydentää vielä myssy tai huppu tiukasti päässä olipa sitten kesä tai talvi.
Korostan että minun puolestani pitäkööt vaikka käpyä syvällä siellä ja kaalinlehtiä korvissaan, mutta aika omituiselta,sanoisin että sairaalta se näyttää.

Äänestä
  • aika muuttuu ja muoti myös. Minkäslaisia rytkyjä itse pidit nuoruudessasi silloin kuuskyt luvulla?

    Äänestä

  • muodikas kirjoitti:

    aika muuttuu ja muoti myös. Minkäslaisia rytkyjä itse pidit nuoruudessasi silloin kuuskyt luvulla?

    muuttuis kuinka, ei se tarkoita sitä että persepaljaana taytyy kulkea, jos ei nuoret sitä älyä, täytyis vanhempie etes neuvoa mitenkä pukeudutaan.
    Mutta se taitaakin olla osa sitä vapaan kasvatuksen tulosta sekin.

    Äänestä

olen itte reilut parikymppinen likka, ja käyn pupeissa mutta olen normaaleissa farkuissa ei tod.Vilka mikään, mutta olen seurannut muita saman ikäisiä, ja kyllä täytyy ihmetellä nyky muotia, itte en laittais sellasia housuja jalkaani jossa p-vako näkyy koko ajan, vaikka maksettais.

Äänestä

kun en ole vielä nähnyt.matalalantioisia housuja oon nähny mutta että ihan persereikä näkyy.Niin missä???

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


näköistä kirjoitti:

kun nuorilla tytöillä housut roikkuu niin että peräreikä vilkkuu, kummaksi on muoti nykyään mennyt, eikö vanhemmilla ole kanttia sanoa tälle nykynuorelle mikä olis viksun näköstä, ennen kuin lasketaan ihmisten ilmoille ja yönselkään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu