Nostakaa rahanne

kun vielä ehditte. On aivan selvää, että kohta rysähtää pankkeja myös Suomessa. Talletussuojat ovat silloin pelkkää sanahelinää. Sukanvarsi on tällähetkelä paras sijoituskohde.
7430
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

...pitää, mutta suuremmissa sijoituksissa varmaan voivat rahat mennä!

Äänestä
  • Tietysti jäi määräaikaistalletukset, jotka ovat yli talletussuojan ja se ottaa pannuun jos nyt rupee pankkeja kaatumaan. Sinnehän jäävät.

    Äänestä

  • Ja jonoa oli. kirjoitti:

    Tietysti jäi määräaikaistalletukset, jotka ovat yli talletussuojan ja se ottaa pannuun jos nyt rupee pankkeja kaatumaan. Sinnehän jäävät.

    pystyy purkamaan helposti.vähän tosin maksaa,mutta?

    Äänestä

Ei mene konkurssiin? Onko sellaista? Mitä isot edessä, sitä pienet perässä. Ongelmahan tästä tulee, jos en pääse ostelemaan ALE-hintaan pankkini konkurssin takia.

T. Epätoivoinen

Äänestä

että kohta saat tonnilla kilon perunoita. Siitä vaan.

Äänestä
  • pankin hellään huomaan jatkossakin... kohta vain huomaat ettei rahoja enää ole =)

    Äänestä

Jos viette pankeista rahat, niin sille ei jää rahaa ja se kaataa pankin. Onko siinä järkeä? Ei ole.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pankeista kirjoitti:

kun vielä ehditte. On aivan selvää, että kohta rysähtää pankkeja myös Suomessa. Talletussuojat ovat silloin pelkkää sanahelinää. Sukanvarsi on tällähetkelä paras sijoituskohde.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu