minullekin voi harjoitella, annan palautetta.
näkyisiköhän minun elämääni joskus rakkautta tulevaksi? olen aina ollut yksin.
näkyisiköhän minun elämääni joskus rakkautta tulevaksi? olen aina ollut yksin.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
ehdin, mutta olen perustamassa yritystä, joten aika on kortilla. Kirjoitan sinulle tämän otsikkosi alle, kun ehdin, jooko. ja kiitos jo etukäteen palautteesta. Olen katsellut kortteja itselleni noin viisi vuotta silloin tällöin ja viime aikoina muillekin.
On ollut huono vuosi,ero tulee löysin elämäni miehen vai löysinkö,koska jätti minut.Tuleeko takaisin elämääni joskus,jos tulee voisitko kertoa vähän aikaa.Vuosi on ollut hirveä tuntuu voimat loppuvan,pääsenkö pian muuttamaan ja saanko töitä miltä alalta ,taas se aika olisi kiva tietää.Kiitos kovasti jo näin etukäteen.Kysyn vielä tämän löydänkö enää rakkautta mistään.
Et vain näe asioita niinkuin ne ovat. Ei ne niin huonolla tolalla ole, mitä ensin luulit.Odotat paljon elämältä ja sinulla on runsaasti henkisiä voimavaroja, joista ammentaa.
Haluatko ehkä liikaakin, ei kaikkea aina voi saada. Mahdollisuuden korttinasi on mies, omillaan toimeen tuleva, jonka suhteen pitää toimia hyvin herkkävaistoisesti.
Tiedät mitä elämältä tahdot ja aiot sen kaiken saadakin, joten ehkä ihmissuhteissa tulee ongelmia siksi? Oletko keskustellut asiasta miksi erot ovat tulleet? En syytä mistään, kunhan kysyin, oletko selvittänyt asioita ja syitä?
Kaipaat turvallisuutta taloudellisesti ja koet sen puutteen uhkana hyvin voimakkaasti. Siksi tuo varakkaampi mies näköpiirissä olisi hyvä. Suhteen alkamisen saan heinä-elokuulle.
Ota huomioon, että olen vain harrastelijan asteella, en mikään suuri guru!
Kaipaamaasi työpaikkaa ei tule helpolla, pelkäät taloutesi puolesta ainakin. Se korttisanoma on kahdesti pöydässäsi. Pelko talouden puolesta.
En mene sanomaan mitään alasta, koska en todellakaan voi sitä tietää. Arvailut heilurin avulla ovat menneet pieleen tähän asti, joten en enää sellaista koitakaan.
Tyydyn tulkitsemaan elämäsi pöytää.
Tärkeimmät kaksi seikkaa pöydässäsi ovat: Olet peloissasi taloudellisen turvallisuutesi puolesta ja toinen: Olet hyvin päättäväinen ja haluat pärjätä, ostaa kauniita vaatteita, olla naisellinen, ja toivot menestyväsi mitä ikinä päätätkään tehdä.
Tuo mies on ainakin tulollaan ja mielihyvää sen johdosta.
Kiitos, jos annat palautetta minulle tulkinnasta! Menikö mikään noin?
Pelkään kyllä talouden puolesta,mutta en siksi halua tuota miestä vaan rakastan häntä todella.Hän kuitenkin jätti minut,onko hän se jonka kanssa aloitan suhteen uudelleen,tapasin hänet viime heinäkuussa.Pitääkö minun vain odottaa eikä tehdä mitään.Olen kyllä päättäväinen ja naisellinen haluankin olla.Toivon niin hänen palaavan kunhan miettii tunteitaan,niissä on ilmeisesti ollut harmeja,koska ei halua seurustella kanssani ainakaan nyt.Osuit oikeaan monessa asiassa.Jos vielä näkisit palaako hän,olisin rauhallisempi,missä me näkisimme uudelleen.Välittääkö minusta kuitenkin.Kiitos todella paljon kun katsoit ja käytit aikaasi minuun.
otathan huomioon, että tosiaan harjoittelen ja nyt mitä tuli:
Olet jonkin asian suhteen nyt hyvin epävarma ja arvelen, että se liittyy ammatilliseen puoleen. Olisiko sinulle tulossa/tullut tarjous työpaikasta ja et ole uskaltanut ottaa siihen asiaan vielä kantaa? Asetat itsellesi epävarmuuteen pohjautuen vaatimuksen olla kärsivällinen. Vai odotatko jotain tietoa, joka johtaa ammatillisesti eteenpäin.
Sisimmissäsi todella kaipaat rakkautta. Ajattelen, että esteen korttisi, suhde, olisi joku jo tuntemasi henkilö, jota et siis noteeraa jostain syystä? Hän on kuitenkin jo piirissäsi olemassa, kukahan hän on?
Ammatillisesti kortit ovat voitokkaat ja virallista asiapaperia tyrkytetään haasteen muodossa. Omien taitojen avulla saavutetaan jotain. Viimeinen neuvo on, että jokin aikakausi päättyy elämässäsi ja olet valmis henkisesti astumaan uuteen. Eli olet toiveissasi jo sitä uuden kaavaa rakennellut ja sellainen uusi jakso alkaa. Jätät taaksesi asioita, jotka olet saattanut loppuun.
Voimakkaana korttina nousee työn voittoisa kortti tulevassa.
Tällainen oli pöytäsi. Syksyä!
kiitos katsannostasi.
olen opiskelemassa itselleni uutta ammattia, joka on aika vaativa. nyt onkin ollut paljon mielessä että miten näistä opinnoista selviän loppuun ja miten sitten valmistuttani, saanko työtä jne. paljon nämä ajatukset pyörineet päässä viime aikoina.
en tiedä kuka tuo henkilö voisi olla. itse ajattelen toistuvasti miestä, joka ei halunnut kuitenkaan minun kanssani alkaa suhteeseen tai tutustua sen kummemmin...tai minusta tuntui kyllä, että olisi halunnut, mutta ei sitten jostakin syystä siihen kyennyt. en tiedä johtuiko se minusta. vapaa hän oli silloin, on kai vieläkin.
tuo työasioiden positiivisuus korteissa kuulostaa hyvältä ja tuo hieman lisää varmuutta.
toivon kovasti tuon uuteen astumisen liittyvän siihen, että vihdoinkin se rakkaus saapuisi.